II Aukcja Sacrum na SacroExpo

II Aukcja Sacrum na SacroExpo 2024 – 11 czerwca 2024, godz. 17:00 Targi Kielce, Zakładowa 1, Kielce

II Aukcja Sacrum na SacroExpo 2024 11 czerwca 2024, godz. 17:00 Targi Kielce, Zakładowa 1, Kielce Wystawa przedaukcyjna czynna od 10 czerwca 2024 roku w hali Targi Kielce na targach SacroExpo. Cena wywoławcza: 1000 złotych www.artinhouse.pl

Indeks artystów 1. J. Aurelia Sikiewicz-Wojtaszek 2. Igor Volosnikov 3. Battler 4. Henryk Borowski 5. Grażyna Krzemińska 6. Leszek Sokół 7. Jan Dubrowin 8. Bożena Sieczyńska 9. Eugeniusz Gerlach 10. Jan Bonawentura Ostrowski 11. Piotr Jakubczak 12. Joanna Mieszko 13. Andrzej Kielar 14. Paweł Grabowski 15. Adam Wątor 16. Marta Julia Piórko 17. Agnieszka Korczak 18. Sylwia Perczak 19. Anna Makać 20. Ivan Dashko 21. Dawid Masionek 22. Dominika Paczkowska (Pa) 23. Andrzej Fronczak 24. Krzysztof Kopeć 25. Daniel Gromacki 26. Alicja Kappa 27. Grzegorz Skrzypek 28. Łukasz Jankiewicz 29. Jarosław Bednarz 30. Piotr Rembieliński 31. Klaudia Krzosek 32. Henryk Trojan 33. Julia Detczenja 34. Agnieszka Banasiak 35. Joanna Drzewiecka-Popis 36. Beata Szustkiewicz 37. Śnieżana Vitecka 38. Stanislavas Sugintas 39. Jolanta Strzelczyk 40. Radosław Kuźmiński 41. Mikołaj Malesza 42. Taras Kuziv 43. Iryna Solonynka 44. Artysta Nierozpoznany 45. Jolanta Ziółkowska 46. Kinga Zawidlak 47. Tomasz Koper 48. Paweł Tymcio 49. Katarzyna Pyka 50. Karina Góra 51. Gossia Zielaskowska 52. Agnieszka Słowik-Kwiatkowska 53. Andrzej Domżalski 54. Lucas Lucaprio 55. Eugeniusz Ochonko 56. Wojciech Jańczak 57. Elżbieta Boukourbane 58. Gienadij Pitsko 59. Dariusz Grajek 60. Jean-Claude Plewniak 61. Aleksandra Lacheta 62. Konrad Kucz 63. Artysta Nierozpoznany 64. Aleksander Grzybek 65. Arek Szwed 66. Artysta Nierozpoznany 67. Artysta Nierozpoznany 68. Artysta Nierozpoznany 69. Wit Bogusławski 70. Jadwiga Bardyszewska 71. Krzysztof Pawłowski 72. Ewa Jaworska 73. Artysta Nierozpoznany 74. Artysta Nierozpoznany Jak licytować? Osobiście Zapraszamy do osobistego uczestnictwa w aukcji w dniu 11 czerwca 2024 o godzinie 17:00 pod adresem: Targi Kielce, Zakładowa 1, Kielce. Uczestnictwo w aukcji jest możliwe po wcześniejszym zarejestrowaniu się w miejscu aukcji i odebraniu numeru aukcyjnego. Telefonicznie Telefoniczne zlecenia licytacji są przyjmowane pod następującymi numerami telefonów: +48 510 211 410; +48 508 018 421 nie później niż pół godziny przed aukcją. W trakcie licytacji wybranej przez Państwa pracy, nasz pracownik oddzwoni do Państwa i będzie uczestniczył w licytacji przekazując Aukcjonariuszowi Państwa oferty. Formularz elektroniczny (www) Zlecenie z limitem można zgłosić przez stronę internetową guzikiem "Złóż zlecenie" w widoku dzieła sztuki. Art in House potwierdzi Państwu przyjęcie zlecenia drogą mailową. One-Bid System licytacji elektronicznej w czasie rzeczywistym prowadzony przez zewnętrzną firmę pod adresem https://artinhouse.onebid.pl. Art in House zastrzega możliwość wprowadzenia limitu liczby nabytych przez pojedynczego użytkownika prac (lub ich wartości) w drodze licytacji internetowej.

Szanowni Państwo! Jeśli interesujecie się nowoczesną sztuką sakralną, zapraszamy na Aukcję Sacrum, która odbędzie się 11 czerwca 2024 roku o godzinie 17:00 w ramach SacroExpo – największych w Europie targów Sacrum (hala Targi Kielce, ul. Zakładowa 1, Kielce). Koniecznie odwiedźcie nas na tym niesamowitym wydarzeniu! Pierwsze prace w katalogu obfitują w wiele kolorów i szczegółów. Aurelia Sikiewicz-Wojtaszek ukazała obraz, na którym świetliste barwy niosą wiele mistycznych znaczeń. Igor Volosnikov wykonał malowidło, które na pierwszy rzut oka mogłoby być płaskorzeźbą. Z kolei Battler, w przeciwieństwie do poprzednich artystów, postawił na humor. Natomiast „Madonna” w stylu art déco namalowana przez Henryka Borowskiego, jest nieco melancholijna, mimo otaczających ją żywych barw. Strefa Sacrum jest bardzo szeroka, jednak wielu naszych artystów sięgnęło po anielską tematykę. Leszek Sokół namalował anioła w wydaniu codziennym. Jan Bonawentura Ostrowski ukazał anielską postać grającą na lutni, co zdecydowanie nawiązuje do niebiańskich chórów. Anioł Agnieszki Korczak bez wątpienia żyje bliżej Boga niż ludzkiej codzienności. Agnieszka Słowik-Kwiatkowska wkomponowała dwie anielskie istoty w zacisze brzozowego zagajnika. Na naszej aukcji znajdziemy również temat architektury sakralnej. Praca Joanny Mieszko odzwierciedla widok z lotu ptaka na Plac Zbawiciela. Z kolei Dawid Masionek ukazał fasadę katedry w Amiens. „Świątynna Dolina” Andrzeja Fronczak przedstawia olbrzymią budowlę usytuowaną na samym czubku wzgórza. Mgła i wyczuwalna aura tajemniczości, symbolicznie przedstawiają próbę dosięgnięcia niebios. Zajrzyjcie do katalogu II Aukcji Sacrum na SacroExpo 2024. Tam na pewno znajdziecie coś dla siebie, bowiem lista obrazów i rzeźb jest długa i różnorodna. Odwiedźcie nas na żywo na Targach Sacrum od 10 do 12 czerwca 2024. Czekamy ma Was! Anita Wolszczak-Karasiewicz Historyk sztuki, kurator wystaw Właścicielka Domu Aukcyjnego Art in House

1 J. AURELIA SIKIEWICZ-WOJTASZEK MISTYCYZM, 2024 akryl, olej, płótno 100 cm x 100 cm Złóż ofertę Aurelia Sikiewicz-Wojtaszek sentyment i wrażliwość na sztukę pokierowały ją na drogę projektową Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej. Dyplom otrzymała w roku 2003 r., uprawnienia do projektowania zdobyła kilka lat później. Studia ukończyła w grupie 5 procent najlepszych absolwentów szkoły wyższej.

2 IGOR VOLOSNIKOV PANTHEON VII, 2024 olej, płótno 92 cm x 73 cm Złóż ofertę Igor Volosnikov urodził się 1964 w górach Uralu w Kirowie. Studiował na Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk Pięknych w Salzburgu. Uczestniczył w konserwacji świątyni w Sao Paulo w Brazylii. Jego prace były prezentowane w Hiszpanii, Argentynie, Nowym Orleanie i we Włoszech. Artysta rozwinął i udoskonalił własny styl – fuzję klasycznego rosyjskiego realizmu z surrealizmem łacińskim i hiperrealizmem amerykańskim. Igor z powodzeniem pracuje w gatunku pejzażu morskiego, fantasy, portretu, surrealizmu i symboliki.

3 BATTLER PSALM 23, 2024 akryl, płótno 120 cm x 70 cm Złóż ofertę „Battler” (pseudonim artystyczny) to artysta urodzony w 1981 roku na Mazowszu. Ukończył edukację na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zajmuje się grafiką i malarstwem. W obrazach malowanych odwołuje się do literatury oraz popkultury.

4 HENRYK BOROWSKI MADONNA, 2014 olej, płótno 71 cm x 51 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Henryk Borowski urodził się w Polanowie. Zdobył wykształcenie jako technik-plastyk. Od 2001 r. jest członkiem ZPAP w Toruniu. Zajmuje się rzeźbą w drewnie oraz rysunkiem piórkiem i tuszem. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Wiele jego dzieł otrzymało nagrody i wyróżnienia. Henryk Borowski stara się wyszukiwać nowe formy na płaszczyźnie, rysunku, a także w połączeniu z innym materiałem. Do każdej pracy podchodzi indywidualnie, z dużą starannością i wnikliwością.

5 GRAŻYNA KRZEMIŃSKA MADONNA Z DZIECIĄTKIEM, 2024 olej, akryl, technika własna, płótno 80 cm x 80 cm Złóż ofertę Grażyna Krzemińska ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Dyakowskiego. Od trzydziestu lat prowadzi aktywnie działalność twórczą i wystawienniczą. Przez cały ten okres miała 10 wystaw indywidualnych i brała udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Tworzy obrazy na płótnie, olejne oraz techniką nowych mediów, malowane i teksturowane. Od wielu jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki i Związku Polskich Artystów Plastyków.

6 LESZEK SOKÓŁ ANIOŁ NA ZAWSZE, 2014 olej, płótno 30 cm x 20 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Leszek Sokół (ur. 1955 w Warszawie– polski malarz, przedstawiciel surrealizmu. Ukończył Państwową Szkołę Plastyczną w Warszawie. Absolwent Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prace Leszka Sokoła były wystawiane m.in. w Polsce, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Francji, Włoszech i Japoni.

7 JAN DUBROWIN GROMNICZNA, 2024 olej, płótno 80 cm x 80 cm Złóż ofertę Jan Dubrowin urodził się w 1957 roku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie ASP). Dyplom uzyskał w 1981 roku z zakresu tkaniny unikatowej. Od tego czasu uczestniczył we wszystkich wystawach środowiskowych. Wielokrotnie prezentował swoją twórczość na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą m. in. w Rzeszowie, Tarnowie, Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Toruniu, Bełchatowie, Kostromie, Esslingen, Gironie, Równem, Pradze.

8 BOŻENA SIECZYŃSKA ZAGUBIONA 3, 2024 akryl, płótno 100 cm x 100 cm Złóż ofertę Bożena Sieczyńska urodziła się w 1975 roku w Wałbrzychu. Trójmiejska artystka, która od kilku lat uprawia malarstwo sztalugowe głównie techniką akrylową. Zafascynowana kobiecym pięknem oraz naturą, której prace roztaczają wokół magiczną aurę. Jej obrazy, najczęściej figuratywne, są w większości minimalistyczne, fragmentaryczne i niedopowiedziane. Ostatnio w jej twórczości dominują trzy tematy z ładunkiem pozytywnych emocji: szczęście, spokój oraz wolność.

9 EUGENIUSZ GERLACH MADONNA Z DZIECIĄTKIEM, 2024 olej, akryl, płótno 80 cm x 60 cm Złóż ofertę Eugeniusz Gerlach urodził się w 1941 r. w Bieniawie k. Tarnopola. W latach 1955-1960 uczył się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W latach 1960-1966 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1966 roku. Promotorami jego pracy dyplomowej byli m.in. Wacław Taranczewski, Czesław Rzepiński, Jonasz Stern i Hanna Rudzka-Cybisowa.

10 JAN BONAWENTURA OSTROWSKI ANIELSKA MUZYKA, 2024 olej, płótno 100 cm x 81 cm Złóż ofertę Jan Bonawentura Ostrowski urodził się w Częstochowie, ale całe życie związany jest z Warszawą. Tutaj ukończył wydział rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych (dyplom u prof. Tadeusza Łodziany). Studiował też malarstwo na Academia di Belle Arte „Brera”, gdzie uzyskał dyplom w pracowni prof. Giorgio de Giorgii). Uprawia wszystkie sztuki piękne od malarstwa poprzez grafikę aż do rzeźby.

11 PIOTR JAKUBCZAK PIETA, 2021 olej, płótno 130 cm x 90 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Piotr Jakubczak urodził się w Hrubieszowie. Przygodę z malarstwem rozpoczął w Zamościu, następnie poszedł na ASP w Krakowie, gdzie szkolił się w pracowniach prof. Leszka Misiaka i prof. Zbigniewa Kuntza. W latach 90 pełnił funkcję dyrektora BWA – Galerii Miejskiej w Tarnowie. Później Piotr wyemigrował do Francji i tam spędził 10 lat, tworząc i aktywnie biorąc udział w wydarzeniach artystycznych. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Obecnie Piotr Jakubczak mieszka i tworzy w Polsce.

12 JOANNA MIESZKO PLAC ZBAWICIELA, 2024 akryl, płótno 73 cm x 100 cm Złóż ofertę Joanna Mieszko urodziła się 1969 roku w Trzcińsku-Zdroju. Jej działalność artystyczną obejmują rzeźba, rysunek, malarstwo i fotografia. Brała udział w dużej liczbie wystaw, organizowała plenery akcji artystycznych w kraju i za granicą. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W 1996 roku obroniła dyplom w pracowni rzeźbiarskiej prof. Józefa Petruka. Pracuje w metalu, drewnie i kamieniu.

13 ANDRZEJ KIELAR RODZINA, 2023 akryl, płótno 100 cm x 70 cm Złóż ofertę Andrzej Kielar absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej, zawodowo prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi oraz osobami niepełnosprawnymi. Jego prace wpisują się w nurt surrealizmu oraz realizmu magicznego, maluje głównie farbami akrylowymi na płótnie. Mimo fantastycznych światów i treści jakie znaleźć można w jego obrazach, większość z nich to opowieść o człowieku, o poszukiwaniu sensu, tożsamości.

14 PAWEŁ GRABOWSKI MADONNA Z DZIECIĄTKIEM NR 588, 2024 akryl, płótno 120 cm x 100 cm Złóż ofertę Paweł Grabowski urodził się w 1968 roku. Jest absolwentem wrocławskiej ASP o wszechstronnych zainteresowaniach. Rzeczywistość jest dla niego okazją do dobrej zabawy. Nie waha się próbować swoich sił w różnych dziedzinach ale w każdym projekcie zostawia swój kreatywny ślad. Jedną z jego ulubionych form spędzania wolnych chwil jest malarstwo. Eksperymentuje z akwarelą, olejem oraz akrylem. Kobiece postacie są inspiracją do twórczego poszukiwania formy i harmonijnych zestawień barw.

15 ADAM WĄTOR KRÓL, 2024 akryl, płótno 150 cm x 120 cm Złóż ofertę Adam Wątor studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni Włodzimierza Kunza. Zajmuje się malarstwem akrylowym i olejnym. Podstawową inspiracją dla jego twórczości jest człowiek i emocje wyrażone poprzez ciało. Jego malarstwu blisko jest do rysunku, zwraca szczególną uwagę na dłonie. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, USA, Norwegii, Szwecji.

16 MARTA JULIA PIÓRKO GRZECH, 2024 olej, płótno 80 cm x 30 cm Złóż ofertę Marta Julia Piórko to absolwentka ASP w Gdańsku na kierunku Malarstwo. Dyplom obroniła w 2007 r. Obrazy Marty Julii Piórko to sugestywne wizje, którym towarzyszy aura subtelnego niepokoju. Dzięki połączeniu przekonywającej, realistycznej techniki z pop surrealistyczną narracją, wykreowała niepowtarzalny styl. Publikacje jej prac można zobaczyć między innymi w polskich i amerykańskich magazynach. Jej obrazy brały udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

17 AGNIESZKA KORCZAK ANIOŁ I KOSMOS, 2024 tempera, szlagmetal, deska 50 cm x 50 cm Złóż ofertę Agnieszka Korczak urodziła się w Częstochowie. Ukończyła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W roku 1998 uzyskała dyplom w Pracowni Liternictwa pod kierunkiem prof.Wojciecha Regulskiego. Obecnie zajmuje się grafiką projektową i warsztatową, malarstwem oraz rysunkiem. “Często maluję pejzaże (zwłaszcza śródziemnomorskie) w technice suchej pasteli. Inspiruję się także włoskim malarstwem renesansowym oraz ikonami."

18 SYLWIA PERCZAK PRZYPOWIEŚĆ O SIEWCY, 2023 akryl, deska 40 cm x 40 cm Złóż ofertę Sylwia Perczak ukończyła studia w Instytucie Plastyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie w latach 1996-2001 (byłej WSP). Dyplom otrzymała w pracowni malarskiej prof. Wincentego Maszkowskiego. Od 2005 roku należy do Związku Pastelistów Polskich w Nowym Sączu. Współpracuje również z wydawnictwami ilustrując książki dla dzieci. Obecnie, oprócz malarstwa sztalugowego, zajmuje się pisaniem ikon.

19 ANNA MAKAĆ ZŁOŻENIE DO GROBU, 2023 akryl, szlagmetal, deska 40 cm x 40 cm Złóż ofertę Anna Makać urodziła się i mieszka w Gdyni. Ukończyła Konserwację Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1992 r. otrzymała wyróżnienie Ministra Kultury i Sztuki za pracę dyplomową, jaką była konserwacja ikony XVIII/XIXw. „Święty Jerzy” ze szkoły Palechu. Od 1990 r. pracuje jako ikonograf z dorobkiem ponad 3300 ikon. Maluje ikony zarówno w stylu klasycznym jak i indywidualnym zwanym przez nią „modern folk”. Swoje ikony prezentowała na licznych wystawach indywidualnych w kraju i za granicą.

20 IVAN DASHKO KORONACJA MARYI, 2023 akryl, szlagmetal, deska 40 cm x 40 cm Złóż ofertę Ivan Dashko urodził się w 1989 roku. Ukończył Lwowską Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Dekoracyjnych i Pięknych im. Trusza na wydziale malarstwa, a tytuł magistra uzyskał na Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Malarstwa Monumentalnego. Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych na Ukrainie, w Polsce, USA, Kanadzie. Ivan Dashko jako punkt odniesienia posługuje się ikonografią ukraińską z XV i XVI wieku.

21 DAWID MASIONEK MGLISTY PORANEK NAD KATEDRĄ W AMIENS, 2024 olej, płótno 120 cm x 80 cm Złóż ofertę Dawid Masionek urodził się w 1994 r., malarz, rysownik, magister sztuki, absolwent kierunku Malarstwo na Uniwersytecie w Częstochowie. Zafascynowany monumentalną architekturą gotycką - to jedna z głównych inspiracji dla jego twórczości. Maluje obrazy przy pomocy szpachli, eksplorując wielokrotnie te same obszary, pokrywając płótno kolejnymi warstwami farby, by później zedrzeć je, odkrywając coraz to nowsze jakości barwy, światła, dynamiki. Autor wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych.

22 DOMINIKA PACZKOWSKA (PA) ADORACJA Z ANIOŁAMI, 2019 olej, płótno 50 cm x 40 cm Złóż ofertę Dominika Paczkowska jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Studia ukończyła na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego z tytułem licencjata z grafiki oraz magistra sztuki z malarstwa w pracowni prof. A. Nikla i prof. M. Pokrywki. Jest członkiem ZPAP o/Kraków. Do 2021 r. brała udział w 125 wystawach zbiorowych, w tym 75 poplenerowych wystawach malarskich. Ma za sobą 36 wystaw indywidualnych w muzeach i galeriach sztuki w Polsce.

23 ANDRZEJ FRONCZAK ŚWIĄTYNNA DOLINA, 2024 akryl, płótno 100 cm x 70 cm Złóż ofertę Andrzej Fronczak urodził się w 1959 roku. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek. Jest laureatem nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich i regionalnych. W 2009 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Włocławka w dziedzinie kultury, a w 2012 roku wyróżnienie. W 2010 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność społeczno-kulturalną. Jego prace wystawiane były w Polsce oraz w Niemczech, Danii, Holandii, Serbii, Włoszech, Ukrainie i Słowacji.

24 KRZYSZTOF KOPEĆ …PRZYCHODZIMY… ODCHODZIMY..., 2024 olej, technika własna, płótno 100 cm x 100 cm Złóż ofertę Krzysztof Kopeć urodził się w 1972 roku w Chorzowie. Studia ukończyl w Instytucie Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie. W 1999 roku uzyskał dyplom ze specjalizacji Malarstwo. W 2002 roku ukończył także Podyplomowe Studium Rysunku i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Należy do grupy „Młodzi Sztuką”. Jest objęty stałym patronatem artystycznym oraz medialnym w ramach projektu Artistic Guarantee of Art Imperium.

25 DANIEL GROMACKI MOJE PODLASIE, 2024 olej, płótno 50 cm x 50 cm Złóż ofertę Daniel Gromacki urodził się w 1981 r. w Hajnówce. Ukończył Wydział Artystyczny i Wydział Humanistyczny UMSC w Lublinie oraz Lubelską Szkołę Sztuki i Projektowania na kierunku Techniki Malarskie i Pozłotnicze. Bierze udział w licznych wystawach i plenerach malarskich. Zajmuje się pracą twórczą i pedagogiczną. Największą malarską fascynacją Daniela Gromackiego jest pejzaż, szczególnie podlaski. W jego obrazach można poczuć oddech Pierwotnej Puszczy, doświadczyć przestrzeni pól i łąk oraz zachwycić się architekturą podlaskiej wsi.

26 ALICJA KAPPA NIGDY NIE JESTEŚ TAK ZAGUBIONY, BY ANIOŁY CIĘ NIE ODNALAZŁY, 2024 akryl, płótno 44 cm x 44 cm Złóż ofertę Alicja Kappa to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusz Geperta we Wrocławiu. Dyplom obroniła w 2000 roku. Malarstwo studiowała w pracowni prof. Wandy Gołkowskiej i prof. Piotra Błażejewskiego.

27 GRZEGORZ SKRZYPEK ŁAWECZKA, 2024 olej, płótno 100 cm x 100 cm Złóż ofertę Grzegorz Skrzypek urodził się w Sosnowcu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom uzyskał z malarstwa sztalugowego w pracowni profesora Włodzimierza Kunza, aneks z rysunku w pracowni profesora Sławomira Karpowicza. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i jednym z założycieli i członków grupy malarskiej „MESSAGE”. To także nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej.

28 ŁUKASZ JANKIEWICZ MATKA SŁOWA I OBRAZU, 2024 olej, płótno 100 cm x 70 cm Złóż ofertę Łukasz Jankiewicz jest z wykształcenia architektem wnętrz, ukończył Wyższą Szkolę Humanistyczną we Wrocławiu. Artysta aktywnie uczestniczy w wielu wystawach i aukcjach sztuki współczesnej zarówno w kraju, jak i za granicą. W 2012 roku zdobył nagrodę Wydziału Promocji Urzędu Miasta Wrocławia na pokazie „Ubrać Wrocław” za strój inspirowany Iglicą. W Galerii POSK w Londynie brał udział w zbiorowej wystawie polskiego malarstwa współczesnego „DNA Kobiety”.

29 JAROSŁAW BEDNARZ POSTĘPOWA SOŁTYSOWA, 2023 olej, płótno 80 cm x 100 cm Złóż ofertę Jarosław Bednarz ukończył Państwowe Liceum Plastyczne oraz Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. Jest także kuratorem Działu Sztuki Muzeum Miejskiego w Siemianowicach Śląskich.

30 PIOTR REMBIELIŃSKI RZYM, 2023 akryl, płótno 80 cm x 100 cm Złóż ofertę Piotr Rembieliński urodził się w 1956 roku, w Warszawie, studiował Architekturę na Politechnice Warszawskiej. Po zakończeniu studiów zajmował się projektowaniem wnętrz, rysunkiem i grafiką użytkową, jednocześnie malował obrazy olejne i akwarele. Uczestniczył w krajowych i międzynarodowych plenerach malarskich. Jego prace można znaleźć w galeriach i prywatnych kolekcjach. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

31 KLAUDIA KRZOSEK BEZ TYTUŁU Z CYKLU BREAK ON THROUGH, 2023 olej, płótno 100 cm x 80 cm Złóż ofertę Klaudia Krzosek urodziła się w 2000 r. W 2013 r. rozpoczęła naukę w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych im. Józefa Brandta w Radomiu, którą w 2019 r. ukończyła z wyróżnieniem oraz zdobyła specjalizację z projektowania graficznego. W 2019 r. rozpoczęła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie uczęszczała na zajęcia do pracowni profesora Andrzeja Zwierzchowskiego oraz doktora Tomasza Knorowskiego. W 2022 r. obroniła dyplom licencjacki ze specjalizacji Projektowanie Wnętrz.

32 HENRYK TROJAN MODLITWA, 2023 olej, płótno 80 cm x 120 cm Złóż ofertę Henryk Trojan po ukończeniu studiów w PWSSP w Łodzi (obecnie ASP ) w 1987 zajmuje się głównie malarstwem olejnym. W dorobku ma dużo wystaw zbiorowych i indywidualnych, akcji plastycznych i plenerów malarskich zarówno w kraju jak i zagranicą. Od lat tworzy cykl obrazów figuratywnych dotyczących naszej codzienności.

33 JULIA DETCZENJA BEZ TYTUŁU, 2024 olej, płótno 140 cm x 70 cm Złóż ofertę Julia Detczenja malarka. Tematy, które nosi w sobie przez całe życie to śmierć, wieczna dusza i subtelny świat. Te pytania wciąż na nowo przyciągają do krzyża, cmentarza i literatury. Gdzie możemy spotkać to, co jest wieczne. Pytania, na które nikt nie da odpowiadania. Nie opuszczają serca. A na płótnie jest możliwość mówić otwarcie, tak, ponieważ słowo jest czasem niemożliwe.

34 AGNIESZKA BANASIAK BOSKI PRZEWODNIK, 2024 akryl, płótno 100 cm x 73 cm Złóż ofertę Agnieszka Banasiak uzyskała tytuł Magistra Sztuki w 2015 roku (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu). Jest, również dyplomowanym terapeutą zajęciowym i pedagogiem specjalnym. Głównym tematem jej twórczości są ludzie, przede wszystkim kobieta. Jej ukazana emocjonalność wprowadza odbiorcę w swoisty dialog. W 2022 roku rozpoczęła cykl obrazów ze wzorami. Jej obrazy odzwierciedlają scenę, na której odgrywana jest teatralna rola. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach w Polsce i za granicą.

35 JOANNA DRZEWIECKA-POPIS NIE MUSISZ, 2024 olej, płótno 120 cm x 80 cm Złóż ofertę Joanna Drzewiecka-Popis maluje zawodowo od lat 90-tych. Pracowała w obiektach zabytkowych i prowadziła własne galerie. Obecnie eksperymentuje, szuka, odkrywa i działa w swojej pracowni. Fascynuje ją kobieca uroda, proporcje, emocje, dusza i tajemniczość oraz świat abstrakcji, w którym często gości, aby wyrwać się rzeczywistości.

36 BEATA SZUSTKIEWICZ MA'DONNA SELFIE, 2024 akryl, płótno 120 cm x 100 cm Złóż ofertę Beata Szustkiewicz urodziła się w 1972 roku. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych na kierunku formy użytkowe-szkło. Artystka wszechstronna: od pop-art po hiperrealizm. Tworzy w wielu technikach: malarstwo, portret, rysunek, grafka, rzeźba ceramiczna, malarstwo na szklemalując unikalną techniką witrochromii.

37 ŚNIEŻANA VITECKA BETHLEHEM ANGEL, 2023 olej, płótno 90 cm x 70 cm Złóż ofertę Sneżana Viteckaja urodziła się w 1982 r. w Grodnie. Artystka zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym, jest także autorką ilustracji książkowych. Jej malarstwo to mieszanka realizmu i romantyzmu. Maluje niezwykle bogate w szczegóły oleje i akwarele. Połączenie tematyki realistycznych przedstawień z nieco surrealistycznymi elementami nie nudzi widza. Jednocześnie spokojna kompozycja i stonowana kolorystyka koi zmysły oglądającego. Malarka apeluje do norm etycznych, które ludzkość wypracowała w trakcie swojego rozwoju.

38 STANISLAVAS SUGINTAS EVA, 2019 olej, płótno 60 cm x 60 cm Złóż ofertę Stanisław Sugintas urodził się w 1969 roku w Wilnie. W latach 1980-1984-studiował w Wilno Middle Art School oraz między 1986 a 1993 w Mińsku, na Akademii Sztuki. Jest członkiem francuskiego „Maison des Artystów” oraz członkiem Związku Plastyków na Białorusi.

39 JOLANTA STRZELCZYK ZATROSKANY ANIOŁ, 2022 olej, płótno 90 cm x 80 cm Złóż ofertę Jolanta Strzelczyk ur. 27.02.1986r. w Wieluniu. W roku 2007 rozpoczęła studia na wydziale Malarstwa i Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa uzyskała 2013r. w pracowni prof. Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego oraz prof. Wojciecha Kaniowskiego z zakresu Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej. Obecnie mieszka i tworzy we Wrocławiu.

40 RADOSŁAW KUŹMIŃSKI PASTERZ, 2024 olej, płótno 50 cm x 70 cm Złóż ofertę Radosław Kuźmiński urodził się w Warszawie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły EkonomicznoInformatycznej. Aktualnie jest uczestnikiem studiów podyplomowych ASP w Łodzi o kierunku „malarstwo i rysunek”. Od kiedy jako młodzieniec zatrudnił się u w pracowni plastycznej Teatru „Lalka” pod kierunkiem Adam Kiliana pokochał działalność twórczą i artystyczną.

41 MIKOŁAJ MALESZA OBIETNICA, 2021 akryl, płótno 55 cm x 38 cm Złóż ofertę Mikołaj Malesza urodził się w 1954 r. w Krynkach. Studiował na warszawskiej ASP (Wydział Architektury Wnętrz), którą ukończył z wyróżnieniem w 1979 r. Zajmuje się malarstwem, scenografią i wystawiennictwem. Uczestniczył w ponad stu wystawach w kraju i za granicą. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień. W latach 1991-2003 był scenografem teatru „Towarzystwo Wierszalin”. Od wielu lat współpracuje z teatrami lalkowymi i dramatycznymi w całej Polsce. W roku 2010 otrzymał Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

42 TARAS KUZIV ZAŚNIĘCIE NMP akryl, płótno 40 cm x 40 cm Złóż ofertę Taras Kuziv (ur. 1986) to ukraiński malarz ikon. Pomimo stereotypu jasnych i sztywnych ram w sztuce sakralnej, uważa tę dziedzinę sztuki za niewyczerpaną i wiecznie aktualną. Brał udział w międzynarodowych plenerach i wystawach.

43 IRYNA SOLONYNKA KORONACJA MARYI akryl, deska 40 cm x 40 cm Złóż ofertę Iryna Solonynka to absolwentka Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk, magister Wydziału Sztuki Sakralnej. 28 września 2023 - uczestniczka 3. Biennale Levkasa w galerii Biały Świat (Kijów); 2023 - uczestniczka Międzynarodowego Pleneru Malowanie Ikon w Castel Gandolfo (Włochy) 2023; 2022 - uczestniczka wystaw charytatywnych „Ikona ratuje życie” organizowanych przez galerię Iconart (Lwów, Waszyngton) 2019; 2018 - uczestniczka Międzynarodowego pleneru malarstwa ikon w Nowicy (Polska); 2019 - uczestnik wystawy prac dyplomowych Iconart (Lwów).

44 ARTYSTA NIEROZPOZNANY ŚW. JERZY, XX W. olej, deska 32 cm x 25 cm Złóż ofertę

45 JOLANTA ZIÓŁKOWSKA ...JESTEŚCIE WAŻNIEJSI NIŻ WIELE WRÓBLI, 2024 olej, akryl, płótno 100 cm x 90 cm Złóż ofertę Jolanta Ziółkowska urodziła się w 1970 roku. Jest absolwentką Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, filia w Cieszynie. W 2001 roku uzyskała dyplom z grafiki warsztatowej (linoryt) w pracowni prof. Eugeniusza Delekty. Ukończyła także Studia Podyplomowe z dziedziny grafiki komputerowej na w/w uczelni w pracowni prof. Małgorzaty Łuszczak. Artystka zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką komputerową.

46 KINGA ZAWIDLAK ZAGUBIONY SENS, 2024 olej, płótno 100 cm x 70 cm Złóż ofertę Kinga Zawidlak urodziła się w 1998 r. Jest samoukiem. Rysunek i malarstwo towarzyszą jej przez całe życie. Z biegiem lat hobby przerodziło się w pasję. Maluje głównie farbami olejnymi i akrylowymi. Cały czas doskonali i kreuje swój własny styl. Aktualnie skupia się na przedstawianiu postaci kobiet w różnych aranżacjach, najczęściej w otoczeniu natury. Poza tym stara się rozwijać swoje umiejętności poprzez malowanie pejzaży czy martwej natury. Nieustannie szlifuje swój warsztat, realizując różnego rodzaju kursy.

47 TOMASZ KOPER ŚWIĘTY SZALENIEC, 2024 olej, płótno 100 cm x 81 cm Złóż ofertę Tomasz Koper ukończył Technikum Budowlane. A malarstwa uczył się sam, bo sztuka jest jego ogromną pasją.

48 PAWEŁ TYMCIO DARK FACED J, 2020 olej, płótno 70 cm x 50 cm Złóż ofertę Paweł Tymcio urodził się w 1989 r. w Szczecinku. Absolwent malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Dyplom obronił w pracowni dr Dominika Lejmana. Uczestniczył w wystawach w Polsce i za granicą. Jego fascynacja dawnymi mistrzami zaowocowała stworzeniem własnych i niepowtarzalnych technik warsztatowych wykorzystujących m.in. własnoręcznie gruntowane płótna, wytwarzanie farb czy użycie wosku pszczelego. Prace artysty znalazły się w prestiżowych kolekcjach polskich i zagranicznych.

49 KATARZYNA PYKA WIARA, 2023 akryl, płótno 70 cm x 50 cm Złóż ofertę Katarzyna Pyka - Urodzona w 1987r. "z pędzlem w dłoni" artystka ze Strzelec Opolskich. Rysunek i malarstwo wiernie towarzyszą jej całe życie. Prace artystki oddają jej fascynację kobiecym pięknem i miłością do zwierząt. Jej obrazy bardzo dobrze odnajdują się w każdym wnętrzu, wprowadzając w nie harmonię i spokój, ale także roztaczając wokół siebie magiczną aurę. Każda praca wychodząca spod pędzla artystki jest wyjątkowa i niepowtarzalna. W każdą wkłada jak sama mówi "serce i duszę".

50 KARINA GÓRA ANGEL, 2024 akryl, płótno 70 cm x 70 cm Złóż ofertę Karina Góra to artystka urodzona w 1973 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Dyplom magistra sztuki uzyskała w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie wiolonczeli. Podyplomowo ukończyła z wyróżnieniem studia reżyserii w PWST we Wrocławiu. Współpracowała z twórcą Sceny Plastycznej prof. L. Mądzikiem w spektaklu "Źródło", P. Passinim w spektaklu "Ważne okno. Hommage dla Marii Stangret". Reżyser projektu jazz i poezja "Moja Słodka Europejska Ojczyzna" Komeda/Ptaszyn Wróblewski Sextet.

51 GOSSIA ZIELASKOWSKA GOLDEN RAYS, 2024 olej, akryl, płótno 100 cm x 100 cm Złóż ofertę Gossia Zielaskowska urodziła w 1983 roku. Dyplom Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu uzyskała w 2009 roku. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatką Grand Prix I Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego Zadra. Uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Sztuki w Stambule, w wystawie młodych polskich artystów „Horizon” w Turcji oraz SCOPE Miami. Jej prace zostały zakwalifikowane do Międzynarodowego Biennale Sztuki Współczesnej we Florencji.

52 AGNIESZKA SŁOWIK-KWIATKOWSKA POD BRZOZAMI, 2014 olej, płótno 70 cm x 50 cm Złóż ofertę Agnieszka Słowik-Kwiatkowska w 1987 roku uzyskała dyplom ASP Warszawie. Tuż po obronie dyplomu udając się za głosem marzeń, wyjechała w Bieszczady. Prace artystki wystawiane były m. in. w Ambasadzie Amerykańskiej w Warszawie, Country Clubie Ambasady Brytyjskiej, Starej Prochowni, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, warszawskich Łazienkach Królewskich oraz Klubie Francuskim w Szczecinie.

53 ANDRZEJ DOMŻALSKI CHRYSTUS NA KRZYŻU, 2024 olej, płótno 120 cm x 90 cm Złóż ofertę Andrzej Domżalski urodził się w 1945 roku. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku, uzyskując dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jacka Żuławskiego. W latach 1975-1985 współpracował z Telewizją Polską jako grafik i scenograf. W latach 1985-1996 mieszkał i tworzył w Nowym Jorku, m. in. brał udział przy tworzeniu pierwszego polskiego programu telewizyjnego w Nowym Jorku p.n. Polish Television Network.

54 LUCAS LUCAPRIO POKŁOSIE, 2021 akryl, pastel, szlagmetal, płótno 100 cm x 80 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Lucas Lucaprio (wł. Łukacz Czub) mieszka w Szczecinie. Jest pasjonatem malarstwa, menagerem szczecińskiej Galerii Orient. Od kilku lat sam maluje. Jego ulubioną techniką jest łączenie na płótnie farb akrylowych ze szlagmetalem. Chętnie maluje zwierzęta, a wśród nich przede wszystkim psy i konie. Lucas Lucaprio bierze udział w aukcjach sztuki oraz wystawach w całej Polsce.

55 EUGENIUSZ OCHONKO TU ANGEL DE LA GARDA I, 2023 olej, akryl, szlagmetal, płótno 50 cm x 40 cm Złóż ofertę Eugeniusz Ochonko urodził się w 1964 roku. W 1996 roku ukończył Wydział Malarstwa i Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz związku „International Artist Professional”. Obecnie mieszka i tworzy w Hiszpanii. Bazując na precyzyjnej, wzorowanej na rysunkach starych mistrzów technice w sposób bardzo konsekwentny kontynuuje mieszanie świata rzeczywistego z fantasmagorią. W jego obrazach świat realny ewokuje ten ukryty, magiczny.

56 WOJCIECH JAŃCZAK PISCES, 2023 akryl, płótno 80 cm x 70 cm Złóż ofertę Wojciech Jańczak urodził się w 1990 r. w Parczewie. Mieszka i tworzy w Lublinie. Samouk, malarz, rysownik, którego prace stanowią mieszankę surrealizmu i kubizmu. Tworzy obrazy w technice pastelu, akwareli i akrylu, a jego główną inspiracją jest twórczość Zdzisława Beksińskiego, Pabla Picasso oraz Salvadora Dalego. Postacie będące tematem jego obrazów zawsze są wytworem wyobraźni. Prace artysty brały udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.

57 ELŻBIETA BOUKOURBANE JUBILEUSZOWY KIELICH, 2024 akryl, płótno 110 cm x 80 cm Złóż ofertę Elżbieta Boukourbane urodziła się w 1958 roku. Jest rzeźbiarką, malarką, ilustratorką, poetką. Dyplom magistra sztuki uzyskała w Instytucie Malarstwa Rzeźby Grafiki i Architektury w Sankt Petersburgu w 1986 roku. Jest również absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Prowadzi działalność artystyczną w zakresie malarstwa sztalugowego i ściennego. Artystkę inspiruje ludzkie ciało i dusza. Jej sztuka zachwyca bogactwem kolorów, ciekawą formą, wzbogaconą nierzadko elementami orientalnymi.

58 GIENADIJ PITSKO ANIOŁ olej, płótno 50 cm x 40 cm Złóż ofertę Artysta urodzony na Białorusi. Ukończył studia w Bobrujska Art na wydziale ceramiki. Jego malarstwo jest bardzo rozpoznawalne dzięki szczególnej kolorystyce, ukazującej fascynację malarską francuskimi artystami, takimi jak Claude Monet, Amadeo Modigliani, Henri de Toulouse-Lautrec. Prace tego artysty mają wyjątkowy klimat dzięki ciepłej kolorystyce, a częstym motywem są kobiety.

59 DARIUSZ GRAJEK ANIOŁY NA BICYKLU, 2024 akryl, płótno 80 cm x 120 cm Złóż ofertę Dariusz Grajek urodził się w 1964 roku w Poznaniu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie uzyskał dyplom z Malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Leśnika. Jego twórczość obejmuje malarstwo sztalugowe oraz rysunek. Malowanie postrzega jako bezkompromisową formę wypowiedzi. Przystępując do tworzenia obrazu, szykuje się do wojny, w której nie bierze żadnych „jeńców”. Płótno staje się czystym polem, które pokrywa albo mocnymi kolorami, albo pozostaje przy ascetycznych formach.

60 JEAN-CLAUDE PLEWNIAK SENZA TITOLO, 2016 akryl, płótno 90 cm x 60 cm Złóż ofertę Jean-Claude Plewniak urodził się w 1981 roku. Ukończył studia na wydziale Konserwacji Sztuk Pięknych Uniwersytetu w L’Aquli z tytułem doktora. Aktualnie mieszka i tworzy w Warszawie. Swoje prace prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych zarówno w Polsce, jak i we Włoszech. Członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików oraz Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Trzykrotnie zajął I miejsce w Piastowskim Przeglądzie Twórczości Plastycznej: Interpretacje Czarno na Białym, otrzymując nagrodę od Prof. ASP Ryszarda Sekuły.

61 ALEKSANDRA LACHETA BARANEK, 2023 akryl, płótno 60 cm x 80 cm Złóż ofertę Aleksandra Lacheta absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Łukasza Chmielewskiego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz projektowaniem graficznym. Motyw przewodni jej twórczości stanowi animalistyka. Inspiruje się naturą, którą ukazuje zarówno w sposób realistyczny jak i fantastyczny. Stara się aby zwierzęta przedstawione na jej obrazach wzbudzały emocje: ciekawość, nostalgię, sympatię a nawet uśmiech wywołany miłym wspomnieniem lub skojarzeniem.

62 KONRAD KUCZ ŚWIERSZCZE ŚW. FRANCISZKA 1 Z 10, 2023 grafika cyfrowa, płyta 60 cm x 80 cm Złóż ofertę Konrad Kucz urodził się w 1966 roku. Ukończył studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Specjalizuje się w grafice warsztatowej. Charakterystyczne dla artysty prace tworzone są za pomocą techniki druku ręcznego połączonego z grafiką komputerową. Jego twórczość obejmuje również projekty muzyczne. Jako członek zespołu FUTRO komponuje muzykę elektroniczną, poważną i filmową. Artystyczne pasje wykorzystuje projektując okładki płyt, pracując przy scenografii i oprawie koncertów.

63 ARTYSTA NIEROZPOZNANY MADONNA Z DZIECIĄTKIEM, XX W. olej, płyta 22 cm x 16 cm Złóż ofertę

64 ALEKSANDER GRZYBEK ANIOŁOWIE, 2023 drewno 104 cm x 60 cm Złóż ofertę Aleksander Grzybek - artysta plastyk, urodzony w Białymstoku, gdzie mieszka i pracuje. Zajmuje się malarstwem oraz innymi dyscyplinami sztuki. W 1979 roku ukończył Instytut Wychowania Artystycznego w Lublinie w pracowni Mariana Bogusza i Andrzeja Kołodziejka. W latach 1975-1981 wystawiał z Grupą A.S., której był współzałożycielem (1975). Współpracował przy organizacji Lubelskich Spotkań Plastycznych (do dzisiaj istnieją realizacje na osiedlu Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej).

65 AREK SZWED ANIOŁ W PODRÓŻY, 2024 ceramika 50 cm x 25 cm Złóż ofertę Arek Szwed jest artystą urodzonym w 1969 roku. Mieszka w Lublinie. Prawie dziesięć lat temu założył autorską pracownie ceramiczną porzucając korporacyjne okowy. Wykonuje małe i średnie rzeźby ceramiczne, w których stale przewija się motyw drogi, przemijania i ciągłych marzeń o lataniu. Należy do Związku Polskich Artystów i Plastyków. Jego rzeźby zawędrowały do 34 krajów, w tym najwięcej do Stanów Zjednoczonych. Brał udział w wielu wystawach w galeriach sztuki oraz na aukcjach w domach aukcyjnych.

66 ARTYSTA NIEROZPOZNANY JAN CHRZCICIEL, I POŁ. XX W. drewno 42 cm x 16 cm Złóż ofertę

67 ARTYSTA NIEROZPOZNANY MADONNA drewno 43 cm x 15 cm Złóż ofertę

68 ARTYSTA NIEROZPOZNANY ŚWIĘTY URBAN Z WINOGRONAMI drewno 44 cm x 20 cm Złóż ofertę

69 WIT BOGUSŁAWSKI SAINT JOHN, 2024 metal 238 cm x 40 cm Złóż ofertę Wit Bogusławski urodził się w 1960 roku w Warszawie, a wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie Sztuk Pięknych Mimar SinanIstambuł (1982-86) oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (198687) i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (1987-91). W 1991 roku uzyskał Dyplom z rzeźby w pracowni prof. Leona Podsiadłego. Zwykle pracuje w metalu i kamieniu spawając poszczególne części, tworząc przestrzenne instalacje o różnych wymiarach. Największe przestrzennie instalacje to cykl rzeźb 2-3 metrowych do prezentacji zewnętrznej (cykl Faces).

70 JADWIGA BARDYSZEWSKA MADONNA ZADUMANA, 2015 brąz 56 cm x 40 cm Złóż ofertę Jadwiga Bardyszewska. Urodziłam się w 1954 roku w Borysławiu (Ukraina). W 1958 roku rodzina nasza przeniosła się do Polski. Jestem absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu a następnie kierunku rzeźby na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z rzeźby w roku 1985 pod kierunkiem wybitnego artysty rzeźbiarza prof. Adolfa Ryszki. Okres studiów to również fascynacja końmi, jeździectwem, co znalazło odbicie we wczesnych pracach artystycznych.

71 KRZYSZTOF PAWŁOWSKI MADONNA, 2023 kamień 80 cm x 30 cm Złóż ofertę Krzysztof Pawłowski tworzy w różnych rodzajach kamienia. W 1978 roku na kilka miesięcy wyjechał do Wiednia, rok później wyemigrował do Seattle, gdzie dzięki swojej twórczości zdobył popularność oraz uznanie krytyków. W 2006 roku poczucie spełnienia w Stanach Zjednoczonych oraz nieustanna nostalgia za ojczyzną, zadecydowały, że Pawłowski powrócił do Polski.

72 EWA JAWORSKA KOŃ ŚW. JERZEGO, 2024 ceramika, drewno 32 cm x 25 cm Złóż ofertę Ewa Jaworska to artystka urodzona w 1979 roku w Łodzi, gdzie ukończyła Liceum Plastyczne, Studium Techniki Teatralnej i Filmowej oraz ASP. Jest także absolwentką wydziału humanistycznego na kierunku pedagogika WSHE w Łodzi. Zawodowo, jako dekorator imprez wystawienniczych, związana była z Międzynarodowymi Targami Łódzkimi, pracowała także jako nauczycielka sztuki i brała udział w pracach konserwatorskich. Od 2009 roku prowadzi własną pracownię, zajmuje się malarstwem o tematyce sakralnej (ikony) i pozłotnictwem.

73 ARTYSTA NIEROZPOZNANY KRZYŻ PRAWOSŁAWNY STAROWIERCZY, II POŁ. XIX W. metal 39 cm x 20.5 cm Złóż ofertę

74 ARTYSTA NIEROZPOZNANY PORCELANA Z ANIOŁKAMI R.B., XX W. porcelana 18 cm x 21 cm Złóż ofertę

Regulamin Aukcji Dzieł Sztuki Domu Aukcyjnego Art in House (obowiązuje od lipca 2019 ) Postanowienia ogólne 1.Organizatorem aukcji jest Anita Wolszczak prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Art in House Anita Wolszczak, wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, z siedzibą przy ulicy Gioacchino Rossiniego 15 lok. 9, 03-289 Warszawa, NIP: 8111559097, REGON: 147427598 zwana dalej „Domem Aukcyjnym Art in House” lub „Organizatorem”. 2.Aukcja jest prowadzona w na podstawie prawa polskiego. Przedmioty dostępne na aukcji 3.Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki (tj. obrazy i rzeźby) zgłoszone do sprzedaży przez ich właścicieli. Zgodnie z oświadczeniami osób zgłaszających, zgłoszone dzieła sztuki stanowią ich własność, są wolne od wad prawnych, nie są objęte jakimkolwiek postępowaniem administracyjnym, sądowym lub skarbowym, są wolne od zajęcia i zastawu oraz innych ograniczonych praw rzeczowych oraz nie są przedmiotem jakichkolwiek roszczeń osób trzecich. W przypadku dzieł sztuki stanowiących współwłasność zgłoszenie do sprzedaży powinno być dokonane za pisemną zgodą wszystkich współwłaścicieli. 4.Organizator ma prawo odmówić przyjęcia dzieła sztuki do sprzedaży bez podawania przyczyn, w szczególności, Dom Aukcyjny Art in House odmawia przyjęcia do sprzedaży dzieł sztuki, dla których posiada informacje o obciążeniu tych dzieł sztuki wyżej wskazanymi wadami prawnymi. Terminy aukcji i katalog 5.Terminy aukcji są ogłaszane na stronie internetowej https://artinhouse.pl. Dom Aukcyjny Art in House ma prawo odwołać ogłoszoną aukcję bez podawania przyczyn, o czym poinformuje w formie ogłoszenia zamieszczonego na stronie https://artinhouse.pl. 6.Miejscem odbywania się aukcji jest Warszawa, Al. Jerozolimskie 107 lub inne miejsce wskazane na stronie https://artinhouse.pl. 7.Dzieła sztuki będące przedmiotem aukcji wraz z opisem i ceną wywoławczą są umieszczane w katalogu aukcyjnym publikowanym na stronie https://artinhouse.pl. Katalog może być wydawany w formie papierowej. 8.Dom aukcyjny gwarantuje zgodność cech obiektów opisanych w katalogu ze stanem faktycznym, jednocześnie zastrzegając możliwość ogłoszenia ewentualnych uzupełnień lub poprawek do treści Katalogu. Oświadczenia i poprawki ogłoszone w czasie sprzedaży uzupełniają Katalog. Art in House Dom Aukcyjny ma prawo wycofać dzieło sztuki z aukcji do momentu rozpoczęcia licytacji bez podawania przyczyn. Udział w aukcji 9.Do udziału w licytacji upoważnione są wszystkie osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, w tym również organy reprezentujące osoby prawne, a także osoby przez nie upoważnione, oraz wspólnicy spółek osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1577, z 2018 r. poz. 398, 650, 1544, 2219, 2244.) (“KSH”). Udział osobisty 10.Warunkiem otrzymania numeru licytacyjnego jest wypełnienie karty z danymi osobowymi i kontaktowymi bezpośrednio przed Aukcją lub ewentualnie nadesłanie tych danych e-mailem na adres: anita_wolszczak@artinhouse.pl najpóźniej na 30 minut przez rozpoczęciem aukcji. Zlecenia i limitem ceny 11.Osoba zainteresowana udziałem w Aukcji, a nie mogąca w niej uczestniczyć osobiście może złożyć Organizatorowi zlecenie kupna wskazanych przez nią Zdjęć z podaniem limitu cenowego. Limit cenowy JEST INFORMACJĄ ŚCIŚLE POUFNĄ. W imieniu tej osoby w Aukcji weźmie udział upoważniony przez nią przedstawiciel Organizatora. Informacja o zamiarze uczestnictwa w Aukcji takiej osoby powinna zostać przekazana za pomocą formularza dostępnego na stronie https://artinhouse.pl. (guzik „Złóż zlecenie” umieszczony na karcie pracy) i zawierać dane osoby oraz wskazanie pozycji katalogu oraz ich limitu cenowego. Zlecenie powinno być przekazane Organizatorowi najpóźniej 30 minut przed aukcją. 12.Organizator potwierdza przyjęcie zlecenia. Brak potwierdzenia oznacza brak możliwości udziału w licytacji na podstawie wysłanego zlecenia licytacji. 13.Organizator zobowiązuje się dochować należytej staranności w realizacji zleceń, jednak nie ponosi odpowiedzialności za niezrealizowanie takich ofert, chyba że wina za brak realizacji zlecenia leży wyłącznie po jego stronie. Organizator dokłada starań, by zakupić dzieło sztuki w możliwe najniższej cenie. Udział telefoniczny 14.Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia tego faktu Organizatorowi, jednak nie później niż 60 minut przed terminem rozpoczęcia licytacji. W imieniu tych osób w licytacji weźmie udział upoważniony przedstawiciel Organizatora, będąc z nimi w kontakcie telefonicznym w czasie trwania Aukcji. Organizator nie ponosi jednak odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym przez uczestnika numerem telefonu. Organizator zastrzega prawo do nagrywania i archiwizowania rozmów telefonicznych, o których mowa powyżej. Udział przez internet 15.W przypadku uczestnictwa w aukcji za pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych zastosowanie mają odpowiednie regulaminy tych portal. Przebieg licytacji 16.Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę wyznaczoną przez Organizatora - "Aukcjonera", który wyczytuje obiekty i kolejne postąpienia, wskazuje licytujących, ogłasza zakończenie licytacji oraz wskazuje zwycięzcę. Wielkość postąpień jest ustalana i ogłaszana przez Aukcjonera przed rozpoczęciem licytacji. Dom Aukcyjny Art in House ma prawo ustalać dla wybranych dzieł sztuki ceny warunkowe tj. ceny minimalne poniżej których nabycie dzieła sztuki jest możliwe tylko po uzyskaniu zgody właściciela dzieła sztuki na zaproponowaną cenę. Ceny zgłaszane w trakcie licytacji są cenami brutto (tj. zawierają podatek VAT). 17.Licytacja odbywa się w języku polskim. 18.Zakończenie licytacji obiektu następuje w momencie przybicia - uderzenia młotkiem przez Aukcjonera. Jest to równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży między Organizatorem a licytującym, który zaoferował najwyższą kwotę. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji Aukcjoner samodzielnie rozstrzyga spór albo ponownie przeprowadza licytację danego obiektu. 19.Jeżeli jakikolwiek spór co do wyniku licytacji powstanie po Aukcji, wynik sprzedaży w ramach Aukcji uznaje się za ostateczny. 20.Zakończenie licytacji na poziomie ceny wywoławczej lub powyżej tej ceny oznacza, iż umowa sprzedaży została zawarta, a nabywca jest zobowiązany do zapłaty ceny nabycia przedmiotu licytacji za obiekt, w ustalonym w niniejszym Regulaminie terminie. Prawo odstąpienia od umowy zawartej poprzez udział w aukcji prowadzonej publicznie nie przysługuje. 21.Organizator zastrzega sobie prawo do utrwalania przebiegu Aukcji za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i/lub dźwięk. Wzięcie udziału w Aukcji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku osoby przez Organizatora, dla celów rejestracji wyników oraz promocji działalności Organizatora oraz Aukcji, na wszelkich polach eksploatacji, w tym poprzez udostępnianie zdjęć, materiałów wideo w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym (Internet).

Opłata aukcyjna 22.Do wylicytowanej ceny danego Zdjęcia doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 18% od kwoty nabycia przedmiotu licytacji tej ceny. Kwota opłaty organizacyjnej oraz kwota wylicytowanej ceny stanowią cenę nabycia przedmiotu licytacji. Cena nabycia stanowi cenę brutto. Zapłata ceny nabycia 23.Nabywca zobowiązany jest zapłacić za wylicytowany obiekt w terminie 7 (siedmiu) dni kalendarzowych od daty zakończenia licytacji. 24.Opłacenie wylicytowanej ceny nabycia jest możliwe bezpośrednio po aukcji w miejscu licytacji lub w terminie późniejszym. Akceptowanymi formami płatności są płatność gotówką, kartą płatniczą, przelewem bankowym lub systemem PayPal. 25.W przypadku przelewów za dzień zapłaty rozumie się wpływ środków na rachunek bankowy Domu Aukcyjnego Art in House o numerze 30 1050 1025 1000 0092 0191 5122. 26.Prawo własności do dzieła sztuki przechodzi na nabywcę w momencie opłacenia wylicytowanej ceny dzieła i opłaty aukcyjnej. W przypadku zwłoki z dokonaniem zapłaty ceny dzieła sztuki lub opłaty aukcyjnej Organizator zastrzega sobie prawo do odstąpienia od umowy zawartej z nabywcą po bezskutecznym upływie terminu dodatkowego wyznaczonego na zapłatę. Wydanie przedmiotów licytacji 27.Wydanie przedmiotów licytacji następuje pod warunkiem uiszczenia ceny nabycia w terminie do 7 dni kalendarzowych od wpłaty ceny nabycia i przekazania danych adresowych zwycięzcy aukcji. Dostawa dzieł sztuki w obrębie Warszawy następuje na koszt Domu Aukcyjnego Art in House, z uwzględnieniem pkt. 30 poniżej. Dostawa poza Warszawę następuje na koszt nabywcy i w imieniu (na ryzyko) nabywcy. 28.Możliwy jest również odbiór przedmiotu w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej Organizatora tj. Al. Jerozolimskie 107, 02-011 Warszawa. 29.Po upływie 45 dni od daty Aukcji na kupującego przechodzi ryzyko utraty i uszkodzenia nieodebranego obiektu, a także ciężary związane z takim obiektem, w tym koszty jego ubezpieczenia. 30.Dom Aukcyjny Art in House nie odpowiada za uszkodzenia dzieł sztuki powstałe w trakcie transportu dokonywanego przez podmioty trzecie (w szczególności firmy kurierskie). Odpowiedzialność organizatora 31.Organizator odpowiada względem kupującego za szkody z tytułu straty lub uszkodzenia obiektu, jednak jedynie do wysokości ceny nabycia obiektu. 32.Prawo własności egzemplarza Zdjęcia przechodzi na kupującego w momencie dokonania pełnej wpłaty kwoty nabycia przedmiotu licytacji na rachunek bankowy Organizatora. Organizator nie przekazuje wraz z obiektem majątkowego prawa autorskiego ani prawa do reprodukowania obiektu. 33.Organizator daje bezpośredniemu nabywcy obiektu gwarancję autentyczności oferowanych obiektów, jednak gdyby opis obiektu okazał się niezgodny ze stanem faktycznym, nabywca ma prawo w ciągu 14 dni od daty Aukcji zwrócić zakupiony obiekt, a Organizator zwróci wpłaconą kwotę. Zakwestionowanie autentyczności obiektu musi być przez nabywcę poparte wiarygodnymi ekspertyzami. Przez autentyczność obiektu rozumiemy właściwe podanie autorstwa obiektu. 34.Organizatorzy aukcji nie ponoszą odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów, oraz zastrzegają sobie prawo do wycofania obiektu z licytacji bez podawania przyczyny. 35.Organizator nie bierze odpowiedzialności wobec kupującego za szkody przewyższające kwotę nabycia przedmiotu licytacji, niezależnie czy taka szkoda jest charakteryzowana jako bezpośrednia, pośrednia, szczególna, przypadkowa czy następcza. Żaden przepis w niniejszym Regulaminie nie wyklucza lub nie ogranicza odpowiedzialności Organizatora wobec kupującego, wynikającej z jakiegokolwiek świadomego wprowadzenia w błąd, lub z winy umyślnej. Przetwarzanie danych osobowych 36.Organizator, przetwarzając dane osobowe w związku z organizacją Aukcji, jest administratorem danych osobowych Uczestników, w związku z czym niniejszym informuje: a.Administratorem danych osobowych jest Anita Wolszczak Art in House z siedzibą w Warszawie przy ul. G. Rossiniego 15/9, 03-289 Warszawa. Organizator przetwarza następujące dane osobowe Uczestników: imię, nazwisko, telefon kontaktowy, adres poczty elektronicznej lub (w wypadku Uczestnika niebędącego osobą fizyczną): imię i nazwisko osoby uprawnionej do działania w imieniu Uczestnika, jej numer telefonu i adres poczty elektronicznej; b.Dane osobowe Uczestników będę przetwarzane wyłącznie w celu przygotowania, przeprowadzenia i rozliczenia Aukcji, chyba że Uczestnik wyrazi zgodę na przetwarzanie danych w innych celach. W takim przypadku mają w szczególności zastosowanie postanowienia Polityki prywatności Domu Aukcyjnego Art in House. c.Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody Uczestnika (art. 6 ust. 1 lit. a RODO). Uczestnik ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie; co nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem; d.Podanie danych osobowych przez Uczestnika jest warunkiem udziału w Aukcji i jest niezbędne do zawarcia umowy sprzedaży; e.Uczestnik ma prawo do żądania od Organizatora dostępu do danych osobowych dotyczących siebie, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania; oraz posiada prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych – na zasadach wskazanych w obowiązujących przepisach dotyczących ochrony danych osobowych, w szczególności RODO; f.Uczestnik ma prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, w trybie i na podstawie przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, w szczególności RODO; g.Dane osobowe Uczestników nie będą przekazywane żadnym odbiorcom, z wyłączeniem firm kurierskich oraz odbiorców będących państwowymi organami uprawnionymi na podstawie odpowiednich przepisów do żądania od Organizatora wydania danych osobowych Uczestników. 37.Dom Aukcyjny Art in House zastrzega możliwość wglądu w dokumenty tożsamości Uczestników w celu weryfikacji poprawności przekazanych danych oraz w celu weryfikacji tożsamości osoby dokonującej odbioru wylicytowanego przedmiotu. 38.Postanowienie ustępu poprzedzającego stosuje się odpowiednio do osoby upoważnionej do reprezentowania Uczestnika niebędącego osobą fizyczną. 39.Organizator będzie przetwarzał dane osobowe Uczestników wyłącznie w niezbędnym zakresie, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych, w tym z RODO. Dane osobowe Uczestników będą przetwarzane wyłącznie przez osoby upoważnione przez Organizatora, w sposób zapewniający ich integralność i bezpieczeństwo. 40.W sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych, mogą się Państwo skontaktować dzwoniąc pod numer telefoniczny 510 211 410 lub poprzez korespondencję elektroniczną pod adresem anita_wolszczak@artinhouse.pl. Anita Wolszczak-Karasiewicz Warszawa, Al. Jerozolimskie 107 +48 510 211 410 www.artinhouse.pl

RkJQdWJsaXNoZXIy NzY2NjE=