II Aukcja Sladem Dawnych Mistrzów

II Aukcja "Śladem Dawnych Mistrzów" – 10 stycznia 2025, godz. 19:30 Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

II Aukcja "Śladem Dawnych Mistrzów" 10 stycznia 2025, godz. 19:30 Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa Wystawa przedaukcyjna czynna od 6 stycznia 2025 w miejscu aukcji. Cena wywoławcza: 1000 złotych www.artinhouse.pl

Indeks artystów 1. Katarzyna Paleta 2. Joanna Sarapata 3. Katarzyna Kołtan 4. Igor Volosnikov 5. Andrejus Kovelinas 6. Stanislavas Sugintas 7. Dariusz Kaleta 8. Konrad Hamada 9. Agata Padol 10. Krystyna Ruminkiewicz 11. Jan Bonawentura Ostrowski 12. Katarzyna Rekiel 13. Iwan Kulik 14. Krzysztof Kopeć 15. Joanna Buszko 16. Dariusz Grajek 17. Alicja Kappa 18. Maria Kucia-Albin 19. Mariusz Zdybał 20. Michał Ostaniewicz 21. Andrzej Cisowski 22. Piotr Młodożeniec 23. Lech Kunka 24. Agnieszka Sitko 25. Joanna Mieszko 26. Łukasz Jankiewicz 27. Magdalena Karwowska 28. Piotr Rembieliński 29. Józef Panfil 30. Jan Dubrowin 31. Mirosław Szeib 32. J.S. Niewiarowski 33. Eugeniusz Ochonko 34. mariusz zajac 35. KAROLINA OBUCHOWSKA 36. Grzegorz Radziewicz 37. Andrzej Domżalski 38. Andrzej Kielar 39. Honorata Chajec 40. Tomasz Koper 41. Anna Sandecka-Ląkocy 42. David Bagalishvili 43. Sławomir Danielski 44. Robert Krężlak 45. Katarzyna Melzacka 46. Wiesław Nowakowski 47. Vladimir Vilenchyts 48. Bogusława Skwarna 49. ANNA Grudzień 50. Bartłomiej Kulpa 51. Henadzy Havartsou 52. Gossia Zielaskowska 53. Katarzyna Panko 54. Patrycja Kruszyńska-Mikulska 55. Tadeusz Molga 56. Magdalena Muraszko-Kowalska 57. Mieczysław Wieczorek 58. Mikołaj Korus 59. Anna Wiśniewska 60. Rafał Olbiński 61. Izabela Szewczyk-Martin 62. Wojciech Muda Munke 63. Stanisław Młodożeniec 64. Salvador Dali 65. Bohdan Wincenty Łoboda 66. Mikołaj Malesza 67. Agnieszka Korczak-Ostrowska 68. Andrzej Masianis 69. Wojciech Baran 70. Jacek Opała 71. Maria Kostrzewska-Baron 72. Aleksander Grzybek 73. Stanisław Socha Jak licytować? Osobiście Zapraszamy do osobistego uczestnictwa w aukcji w dniu 10 stycznia 2025 o godzinie 19:30 pod adresem: Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa. Uczestnictwo w aukcji jest możliwe po wcześniejszym zarejestrowaniu się w miejscu aukcji i odebraniu numeru aukcyjnego. Telefonicznie Telefoniczne zlecenia licytacji są przyjmowane pod następującymi numerami telefonów: +48 510 211 410; +48 508 018 421 nie później niż pół godziny przed aukcją. W trakcie licytacji wybranej przez Państwa pracy, nasz pracownik oddzwoni do Państwa i będzie uczestniczył w licytacji przekazując Aukcjonariuszowi Państwa oferty. Formularz elektroniczny (www) Zlecenie z limitem można zgłosić przez stronę internetową guzikiem "Złóż zlecenie" w widoku dzieła sztuki. Art in House potwierdzi Państwu przyjęcie zlecenia drogą mailową. One-Bid System licytacji elektronicznej w czasie rzeczywistym prowadzony przez zewnętrzną firmę pod adresem https://artinhouse.onebid.pl. Art in House zastrzega możliwość wprowadzenia limitu liczby nabytych przez pojedynczego użytkownika prac (lub ich wartości) w drodze licytacji internetowej.

Szanowni Państwo! Z ogromną przyjemnością zapraszamy na II Aukcję „Śladem Dawnych Mistrzów”, która odbędzie się 10 stycznia 2025 roku w domu aukcyjnym Art in House. To wyjątkowe wydarzenie jest hołdem dla tradycji sztuki dawnych epok, a jednocześnie okazją do odkrywania jej współczesnych interpretacji. Na samym początku katalogu znajdziecie niesamowite prace figuratywne, które są bardziej lub mniej inspirowane sztuką dawną. Katarzyna Paleta w swojej pracy odniosła się do ikonicznego dzieła Leonarda da Vinci, przeinaczając je w fantastyczny sposób. Joanna Sarapata ukazała balerinę w błękitno-różowej sukni, która być może nawiązuje do twórczości Edgara Degasa. Kobieta z obrazu Katarzyny Kołtan być może inspirowana jest kobiecą muzą prerafaelitów, a Igor Volosnikov ukazał piratkę w stroju z XVIII stulecia. Na II Aukcji „Śladem Dawnych Mistrzów” ukaże się wiele celowych nawiązań do twórczości artystów sprzed wieków. Krystyna Ruminkiewicz czerpie inspirację z malarstwa Amadeo Modiglianiego, a Joanna Buszko ze stylistyki Edwarda Hoppera. Dariusz Grajek ukazał żartobliwe odniesienie do obrazu Jamesa McNeilla Whistlera, a u Mariusza Zdybała ujrzymy koncepcję kompozycyjną prosto z barokowego malarstwa Jana Vermeera. Zapraszamy do wspólnej podróży śladem dawnych mistrzów – pełnej pasji, emocji i refleksji nad nieprzemijającą wartością sztuki. Koniecznie wpadnijcie na wystawę przedaukcyjną, która będzie dostępna od 6 stycznia 2025 w Art in House przy Alejach Jerozolimskich 107 w Warszawie. Do zobaczenia. Anita Wolszczak-Karasiewicz Historyk sztuki, kurator wystaw Właścicielka Domu Aukcyjnego Art in House

1 KATARZYNA PALETA DAMA Z NIEŁASICZKĄ, 2024 olej, płótno 80 cm x 60 cm Złóż ofertę Katarzyna Paleta to absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w N. Wiśniczu. Od 20 lat zajmuje się malarstwem sztalugowym głównie olejnym, również akwarelą, malowaniem na szkle. Lubi nowe wyzwania, poznawanie różnych technik malarskich, fotografię, animację, projektowanie graficzne. Oprócz malarstwa autorka zajmuje się sztuką użytkową.

2 JOANNA SARAPATA PODWÓJNA BALLERINA W BŁĘKICIE I RÓŻU, 2024 akryl, technika własna, papier 70 cm x 50 cm Złóż ofertę Joanna Sarapata to absolwentka paryskiej L’ecole Nationale Superieure des Beaux-Arts. Do archiwum szkoły przyjęto 11 jej obrazów. W dorobku artystki znajdują się realizacje z zakresu malarstwa, grafiki, sztuki plakatu i scenografii. Swoje prace wystawia od 1987 roku, m.in. We Francji, gdzie przez blisko 20 lat mieszkała i tworzyła, w Hiszpanii, w której żyła kolejne 6 lat, a także w Monako, Niemczech, USA i Szwajcarii. Od 1998 r. dzieła sztuki autorstwa Joanny Sarapaty można oglądać również w Polsce.

3 KATARZYNA KOŁTAN RUDOWŁOSA, 2019 tempera, deska 114 cm x 114 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Katarzyna Kołtan to artystka urodzona w 1972 w Kaliszu. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie oraz poznańską Wyższą Szkołę Sztuki Stosowanej. Zajmuje się fotografią portretową i street photo oraz malarstwem. Wybór techniki tempery jajecznej jest świadomym zabiegiem formalnym – według artystki pracochłonna i żmudna budowa obrazu, tysiące drobnych pociągnięć pędzelka o średnicy milimetra, zmuszają do pokory i dają czas na wewnętrzną refleksję.

4 IGOR VOLOSNIKOV COSAR, 2024 olej, płótno 93 cm x 72 cm Złóż ofertę Igor Volosnikov urodził się 1964 w górach Uralu w Kirowie. Studiował na Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk Pięknych w Salzburgu. Uczestniczył w konserwacji świątyni w Sao Paulo w Brazylii. Jego prace były prezentowane w Hiszpanii, Argentynie, Nowym Orleanie i we Włoszech. Artysta rozwinął i udoskonalił własny styl – fuzję klasycznego rosyjskiego realizmu z surrealizmem łacińskim i hiperrealizmem amerykańskim. Igor z powodzeniem pracuje w gatunku pejzażu morskiego, fantasy, portretu, surrealizmu i symboliki.

5 ANDREJUS KOVELINAS KLUCZNICZKI, 2019 olej, płótno 100 cm x 100 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Andrejus Kovelinas urodził się w 1958 roku. Pochodzący z Litwy, mieszka w Polsce. Projektował plakaty dla teatru, opery i baletu, za co otrzymywał nagrody w konkursach. Na Litwie prowadził własną szkołę artystyczną. Mieszkał też we Francji i Irlandii. Od lat zajmuje się malarstwem olejnym, zaś główną tematyką jego twórczości są kobiety. Jego obrazy znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

6 STANISLAVAS SUGINTAS NARODZINY WENUS, 2024 olej, płótno 100 cm x 100 cm Złóż ofertę Stanisław Sugintas urodził się w 1969 roku w Wilnie. W latach 1980-1984-studiował w Wilno Middle Art School oraz między 1986 a 1993 w Mińsku, na Akademii Sztuki. Jest członkiem francuskiego „Maison des Artystów” oraz członkiem Związku Plastyków na Białorusi.

7 DARIUSZ KALETA STRACENIE, 2020 olej, płótno 99.5 cm x 88.5 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Dariusz Kaleta urodził się w 1960 r. Odebrał gruntowne wykształcenie plastyczne w krakowskiej ASP na Wydziale Grafiki w Katowicach. W 1987 r. otrzymał dyplom w pracowni profesora Tadeusza Grabowskiego, wkrótce otrzymując aneks w pracowni litograficznej profesora Tadeusza Gawrona. Najpełniej realizuje się w olejnym malarstwie sztalugowym. Urozmaiconą twórczość, w której wyróżnić można liczne inspiracje cechuje zawsze nadzwyczajna dbałość o swój artystyczny warsztat. Ma na swym koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych.

8 KONRAD HAMADA OSTATNIA RANDKA PRZED ODLOTEM, 2024 olej, płótno 170 cm x 70 cm Złóż ofertę Konrad Hamada (ur. 1981 roku w Krakowie) to absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Wydziału Reżyserii w Krakowskiej Szkole Filmu i Komunikacji Audiowizualnej. Uprawia głównie realistyczne malarstwo olejne, którego tematem są duże symboliczne kompozycje, w których odwołuje się do twórczości Hieronima Boscha, Gustava Klimta i Prearafaelitów oraz niekiedy pejzaż. Pracuje również jako portrecista i rysownik. Jego prace znajdują się w kolekcjach polskich i zagranicznych.

9 AGATA PADOL PARA, 2024 akryl, płótno 100 cm x 80 cm Złóż ofertę Agata Padol w roku 1991 ukończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, na Wydziale Edukacji Artystycznej w Pracowni Malarstwa prof. Piotra C.Kowalskiego. Artystka zajmuje się malarstwem na płótnie w technice olejnej i akrylowej. Ma również doświadczenia w pracach wielkoformatowych i freskach na obiektach historycznych. Posiada kompetencje kuratora sztuki, krytyka sztuki i specjalisty w zakresie analizy dzieła. Ponadto zajmuje się designem w nowoczesnej przestrzeni.

10 KRYSTYNA RUMINKIEWICZ MODIGLIANI I JEGO MUZY, 2023 olej, płótno 60 cm x 80 cm Złóż ofertę Krystyna Ruminkiewicz urodziła się w 1961 roku. Malarka. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Warszawie, od 2012 roku właścicielką galerii autorskiej i pracowni w Koninie, prowadzi warsztaty dla dorosłych i młodzieży, organizuje i współorganizuje plenery malarskie i spotkania artystyczne o randze międzynarodowej, współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Koninie. W swoim dorobku posiada wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, w kraju i poza granicami.

11 JAN BONAWENTURA OSTROWSKI DZIEWCZYNA Z WINOGRONAMI, 2018 olej, płótno 70 cm x 60 cm Złóż ofertę Jan Bonawentura Ostrowski urodził się w Częstochowie, ale całe życie związany jest z Warszawą. Tutaj ukończył wydział rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych (dyplom u prof. Tadeusza Łodziany). Studiował też malarstwo na Academia di Belle Arte „Brera”, gdzie uzyskał dyplom w pracowni prof. Giorgio de Giorgii). Uprawia wszystkie sztuki piękne od malarstwa poprzez grafikę aż do rzeźby.

12 KATARZYNA REKIEL ORIENT 2, 2024 pastel, karton 50 cm x 60 cm Złóż ofertę Katarzyna Rekiel urodziła się w 1982 roku. W 2006 roku uzyskała dyplom z malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Przez wiele lat pracowała jako technik przy konserwacji zabytków w Warszawie i Lubelszczyźnie. Obecnie zajmuje się rysowaniem portretów, aktów. Pracuje głównie w technice ołówka i pasteli suchych na papierze. Jej prace znalazły swoje miejsce w Polsce i za granicą.

13 IWAN KULIK DON KICHOT, 1999 olej, płótno 130 cm x 80 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Iwan Kulik urodził się w 1959 roku w Leszcziłka w pobliżu Czerkasu. Od dzieciństwa jego pasją był rysunek jest absolwentem Wydziału Malarskiego Uniwesytetu Pedagogicznego w Dniepropietrowsku. Ukończył również Akademię Sztuk Pięknych w Charkowie. Od 1990 roku pracuje i mieszka w Polsce.

14 KRZYSZTOF KOPEĆ ZASŁONA UŁUDY, 2024 olej, technika własna, płótno 100 cm x 120 cm Złóż ofertę Krzysztof Kopeć urodził się w 1972 roku w Chorzowie. Studia ukończyl w Instytucie Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie. W 1999 roku uzyskał dyplom ze specjalizacji Malarstwo. W 2002 roku ukończył także Podyplomowe Studium Rysunku i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Należy do grupy „Młodzi Sztuką”. Jest objęty stałym patronatem artystycznym oraz medialnym w ramach projektu Artistic Guarantee of Art Imperium.

15 JOANNA BUSZKO DELIKATNE MATERIE, 2024 olej, płótno 80 cm x 80 cm Złóż ofertę Joanna Buszko artystka malarka, rzeźbiarka i autorka murali, graffiti oraz instalacji. Studia w latach 1999-2004. Absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych na wydziale UMCS w Lublinie. Dyplom z rzeźby w pracowni profesora Sławomira Mieleszko w 2004 roku.

16 DARIUSZ GRAJEK JAŚ FASOLA I MATKA WHISTLERA, 2024 akryl, płótno 70 cm x 100 cm Złóż ofertę Dariusz Grajek urodził się w 1964 roku w Poznaniu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie uzyskał dyplom z Malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Leśnika. Jego twórczość obejmuje malarstwo sztalugowe oraz rysunek. Malowanie postrzega jako bezkompromisową formę wypowiedzi. Przystępując do tworzenia obrazu, szykuje się do wojny, w której nie bierze żadnych „jeńców”. Płótno staje się czystym polem, które pokrywa albo mocnymi kolorami, albo pozostaje przy ascetycznych formach.

17 ALICJA KAPPA STARY SAD, 2024 olej, akryl, szlagmetal, płótno 120 cm x 120 cm Złóż ofertę Alicja Kappa to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusz Geperta we Wrocławiu. Dyplom obroniła w 2000 roku. Malarstwo studiowała w pracowni prof. Wandy Gołkowskiej i prof. Piotra Błażejewskiego.

18 MARIA KUCIA-ALBIN GRZECZNE IDĄ DO NIEBA, 2024 olej, płótno 100 cm x 80 cm Złóż ofertę Maria Kucia-Albin to artystka plastyk scenograf, malarka. Absolwentka PLSP Warszawa i ASP we Wrocławiu. Urodzona 1956 r. we Wrocławiu. Od 1979 roku na stałe współpracuje z TVP jako scenograf. Realizacje scenograficzne to liczne programy telewizyjne, Teatry Telewizji, programy edukacyjne, rozrywkowe, dziecięce itp. Scenograf i kostiumograf teatralny. Autorka scenografii do serii programów w konwencji teatralnej dla TVP ABC( np. "Rower Błażeja", "Domisie", "Kuchcikowo", "Budzik").

19 MARIUSZ ZDYBAŁ GEOGRAF Z CYKLU OKNA VERMERA, 2024 olej, płótno 80 cm x 60 cm Złóż ofertę Mariusz Zdybał urodził się w 1955 roku w Warszawie. Wykształcenie osiągnął w całkowicie odmiennej dziedzinie i odkrył swoją własną drogę artystyczną. Po latach samokształcenia osiągnął sukces, tworząc własny styl. Jego prace mogą być kojarzone z symbolizmem. Jego głęboki respekt dla artystycznego procesu twórczego wynika z potrzeby pokonywania przeszkód natury materialnej i cierpliwości, potrzebnych do osiągnięcia upragnionych efektów technicznych i estetycznych.

20 MICHAŁ OSTANIEWICZ LANDSCAPE WITH FLAGS WG PAULA KLEE, 2024 akryl, płótno 50 cm x 60 cm Złóż ofertę Michał Ostaniewicz architekt, projektant wnętrz, projektant form przemysłowych i grafiki wydawniczej, rysownik, artysta malarz. Wykształcenie zdobywał na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej i Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał dyplom magisterski mając już status twórcy w zakresie sztuk plastycznych w tym malarstwa, grafiki użytkowej i projektowania form przemysłowych.

21 ANDRZEJ CISOWSKI TOMATO, 1988 akryl, płótno 68 cm x 45 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Andrzej Cisowski (1962-2020) – polski malarz, grafik, artysta multimedialny. W 1987 ukończył studia na ASP w Warszawie. Kontynuował studia w Kunstakademie Düsseldorf. Po klasycznej szkole warszawskiej zafascynował go neoekspresjonizm niemiecki. W latach 80-tych pozostawał pod wpływem „szalonej i absurdalnej” twórczości Jean Dubuffeta i Jean-Michela Basquiata. Już wówczas zaznaczył swój indywidualny styl oparty na świadomej zabawie formą, techniką, kompozycją, w której m.in. łączył postaci z napisami.

22 PIOTR MŁODOŻENIEC ABSTRAKCJA Z ROMBEM CZERWONYM, 2023 akryl, papier 50 cm x 35 cm Złóż ofertę Piotr Młodożeniec w 1981 roku ukończył Wydział Grafiki warszawskiej ASP w pracowni plakatu Henryka Tomaszewskiego. Od 1992 roku tworzy wspólnie z Markiem Sobczykiem graficzną spółkę autorską „zafryki”. Zajmuje się malarstwem, grafiką użytkową, plakatem. Stylistyka jego prac nawiązuje do sztuki archaicznej, prymitywnej oraz awangardowej. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. W swej twórczości często używa sitodruku i prostych programów komputerowych.

23 LECH KUNKA MARTWA NATURA Z RYBAMI, 1993 olej, deska 35 cm x 47.5 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Lech Kunka (ur. 1 stycznia 1920 w Pabianicach, zm. 15 października 1978 w Łodzi) – polski malarz unistyczny oraz profesor na Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Jeden z przedstawicieli grupy łódzkich awangardzistów należących do tzw. „kręgu Strzemińskiego” (m.in. obok Antoniego Starczewskiego, Stanisława Fijałkowskiego i Stefana Krygiera), czyli osób skupionych wokół myśli malarza i wykładowcy Władysława Strzemińskiego.

24 AGNIESZKA SITKO SZKARŁATNY, 2018 olej, płótno 50 cm x 60 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Agnieszka Sitko urodzona w 1976 r. w Mikołowie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, kierunek Grafika Warsztatowa. Dyplom z wyróżnieniem w 2003 r. w Pracowni Druku Płaskiego pod kierunkiem prof. Józefa Budki oraz w Pracowni Malarstwa prof. Jacka Rykały. Studia podyplomowe w Instytucie Sztuki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2005-2007). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP (2007) i Marszałka Województwa Śląskiego w Dziedzinie Kultury (2008).

25 JOANNA MIESZKO STARE MIASTO WARSZAWA (NR-XI-389-998), 2024 akryl, płótno 70 cm x 100 cm Złóż ofertę Joanna Mieszko jest malarką, rzeźbiarką, performerką i kuratorką sztuki. Zajmuje się również fotografią i rysunkiem. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu, gdzie studiowała w pracowniach rzeźby oraz rysunku. Jej praca dyplomowa, zespół rzeźb w piaskowcu pt. „Zmagania”, została umieszczona w parku poznańskiego zoo. Od 2014 r. aż do śmierci Edwarda Dwurnika w 2018 r., Mieszko współpracowała z artystą, tworząc w tym czasie obszerną dokumentację fotograficzną tej współpracy.

26 ŁUKASZ JANKIEWICZ IMPRESJA, WSCHÓD SŁOŃCA WG MONET'A, 2024 olej, płótno 100 cm x 160 cm Złóż ofertę Łukasz Jankiewicz jest z wykształcenia architektem wnętrz, ukończył Wyższą Szkolę Humanistyczną we Wrocławiu. Artysta aktywnie uczestniczy w wielu wystawach i aukcjach sztuki współczesnej zarówno w kraju, jak i za granicą. W 2012 roku zdobył nagrodę Wydziału Promocji Urzędu Miasta Wrocławia na pokazie „Ubrać Wrocław” za strój inspirowany Iglicą. W Galerii POSK w Londynie brał udział w zbiorowej wystawie polskiego malarstwa współczesnego „DNA Kobiety”.

27 MAGDALENA KARWOWSKA BEZ TYTUŁU, 2024 akryl, płótno 120 cm x 200 cm Złóż ofertę Magdalena Karwowska to artystka urodzona w 1986 roku w Rudzie Śląskiej. W latach 2006-2011 studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom magisterski zrealizowała w Pracowni Miedziorytu pod kierunkiem prof. Stanisława Wejmana, nagrodzony jako jeden z najlepszych dyplomów roku. Poza grafiką zajmuje się malarstwem oraz fotografią. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

28 PIOTR REMBIELIŃSKI PORANNA KAWA, 2024 akryl, płótno 80 cm x 60 cm Złóż ofertę Piotr Rembieliński urodził się w 1956 roku, w Warszawie, studiował Architekturę na Politechnice Warszawskiej. Po zakończeniu studiów zajmował się projektowaniem wnętrz, rysunkiem i grafiką użytkową, jednocześnie malował obrazy olejne i akwarele. Uczestniczył w krajowych i międzynarodowych plenerach malarskich. Jego prace można znaleźć w galeriach i prywatnych kolekcjach. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

29 JÓZEF PANFIL MARTWA NATURA Z CHLEBEM I POREM, 2019 olej, płótno 18 cm x 24 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Józef Panfil urodził się w 1958 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Studiował na ASP w Łodzi. W 1987 roku otrzymał stypendium twórcze Ministra Kultury i Sztuki. Jest laureatem m.in. wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie im. Leona Wyczółkowskiego, Wyróżnienia na XXIV Ogólnopolskiej Wystawie „Bielska Jesień”, Wyróżnienia w XIV Ogólnopolskim Konkursie im. J. Spychalskiego oraz Grand Prix na Biennale Małych Form Malarskich. Prace Józefa Panfila znajdują się w wielu kolekcjach w całej Polsce.

30 JAN DUBROWIN ZŁE OKO, 1993 olej, płótno 24.5 cm x 33 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Jan Dubrowin urodził się w 1957 roku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie ASP). Dyplom uzyskał w 1981 roku z zakresu tkaniny unikatowej. Od tego czasu uczestniczył we wszystkich wystawach środowiskowych. Wielokrotnie prezentował swoją twórczość na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą m. in. w Rzeszowie, Tarnowie, Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Toruniu, Bełchatowie, Kostromie, Esslingen, Gironie, Równem, Pradze.

31 MIROSŁAW SZEIB NA ŚLIZGAWCE, 2009 olej, płótno 30 cm x 40 cm Złóż ofertę Mirosław Szeib urodził się w 1963 r. w Międzyzdrojach, mieszka w Świnoujściu. Ukończył Liceum Plastyczne w Szczecinie. Przez wiele lat autor traktował malowanie jako hobby i wielką pasję, dopiero później stało się sposobem na życie. Większość obrazów znajduje się u prywatnych nabywców w kraju, duża część jest w Niemczech, gdzie chętnie kupowana jest marynistyka i pejzaże morskie z wyspy Uznam.

32 J.S. NIEWIAROWSKI PARYŻ ZIMĄ, 2004 olej, płótno 30 cm x 40 cm Złóż ofertę Jarosław Stanisław Niewiarowski ma w swoim dorobku wiele wystaw w większości na zachodzie Europy, między innymi w renomowanej galerii "MODERNA" w Brukseli.

33 EUGENIUSZ OCHONKO ULTIMO DIA DE LA IMPERIA, 2024 olej, akryl, szlagmetal, płótno 100 cm x 80 cm Złóż ofertę Eugeniusz Ochonko urodził się w 1964 roku. W 1996 roku ukończył Wydział Malarstwa i Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz związku „International Artist Professional”. Obecnie mieszka i tworzy w Hiszpanii. Bazując na precyzyjnej, wzorowanej na rysunkach starych mistrzów technice w sposób bardzo konsekwentny kontynuuje mieszanie świata rzeczywistego z fantasmagorią. W jego obrazach świat realny ewokuje ten ukryty, magiczny.

34 MARIUSZ ZAJAC BALETNICA, 2024 akryl, płótno 90 cm x 60 cm Złóż ofertę Artysta pochodzi z Sandomierza, gdzie dorastał i kończył liceum konserwacji zabytków. Następnie podjął studia na Wydziale Architektury Wnętrz WSSIP w Łodzi. W swojej twórczości skupia się na malarstwie. Od 5 lat maluje obrazy surrealistyczne, realistyczne i ekspresyjne, ukazując na nich swój szeroki wachlarz możliwości twórczych. Obrazy artysty trafiają do kolekcjonerów krajowych, ale też pochodzących z innych krajów Europy. Mariusz Zając prezentował swoje prace na niewielkich wernisażach w Łodzi.

35 KAROLINA OBUCHOWSKA VITRUVIAN WOMAN, 2024 tusz, pastel, akwarela, papier 70 cm x 100 cm Złóż ofertę Karolina Obuchowska urodziła się w 1983 r. w Gdańsku. Obecnie mieszka i tworzy w pracowni w Sopocie. Artystka jest zafascynowana człowiekiem, dlatego, aby dobrze oddawać proporcje i ciało ludzkie studiowała książki o anatomii. Obrazy Karoliny Obuchowskiej malowane są olejem na płótnie i przedstawiają symboliczne akty o głębokich znaczeniach.

36 GRZEGORZ RADZIEWICZ RAZEM 12, 2004 olej, płótno 40 cm x 50 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Grzegorz Radziewicz urodzony w 1976 roku w Białymstoku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i wielkoformatowym, grafiką artystyczną oraz performansem. Prezentował swoje obrazy oraz grafiki na 30 wystawach indywidualnych oraz ponad 80 wystawach zbiorowych. Pokazywał swoje prace w Polsce, USA, Anglii, Portugalii, Japonii. Często działa na pograniczu sztuk plastycznych z poezją, muzyką oraz teatrem.

37 ANDRZEJ DOMŻALSKI W OCZEKIWANIU NA NOCNY POCIĄG, 2022 akryl, płótno 120 cm x 90 cm Złóż ofertę Andrzej Domżalski urodził się w 1945 roku. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku, uzyskując dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jacka Żuławskiego. W latach 1975-1985 współpracował z Telewizją Polską jako grafik i scenograf. W latach 1985-1996 mieszkał i tworzył w Nowym Jorku, m. in. brał udział przy tworzeniu pierwszego polskiego programu telewizyjnego w Nowym Jorku p.n. Polish Television Network.

38 ANDRZEJ KIELAR ANIOŁ, 2023 akryl, płótno 80 cm x 80 cm Złóż ofertę Andrzej Kielar absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej, zawodowo prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi oraz osobami niepełnosprawnymi. Jego prace wpisują się w nurt surrealizmu oraz realizmu magicznego, maluje głównie farbami akrylowymi na płótnie. Mimo fantastycznych światów i treści jakie znaleźć można w jego obrazach, większość z nich to opowieść o człowieku, o poszukiwaniu sensu, tożsamości.

39 HONORATA CHAJEC ULOTNE ESENCJE, 2024 olej, płótno 110 cm x 100 cm Złóż ofertę Honorata Chajec, ur 1983 r w Tuchowie. Absolwentka Instytutu Sztuki na wydziale grafiki projektowej w Tarnowie. W procesie twórczym istotne są dla mnie emocje, które są podmiotem każdej kreacji. Sztuka jest dla mnie rodzajem metafizycznego przewodnika, który prowadzi mnie do wyższego poziomu świadomości i duchowości. Przez tworzenie i odbieranie sztuki, podejmuję duchową podróż w głąb swojej duszy, która otwiera się na transcendencję.

40 TOMASZ KOPER KOBIETA Z PARASOLEM, 2022 olej, płyta 80 cm x 60 cm Złóż ofertę Tomasz Koper ukończył Technikum Budowlane. A malarstwa uczył się sam, bo sztuka jest jego ogromną pasją.

41 ANNA SANDECKA-LĄKOCY LAWENDOWA IMPRESJA, 2024 akryl, płótno 100 cm x 70 cm Złóż ofertę Anna Sandecka-Ląkocy - absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. (1995 r-dyplom w Pracowni Technik Graficznych pod kierunkiem prof. Adama Panka). Absolwentka NKJO w Puławach (filologia angielska) pod kierunkiem Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi Galerię Autorską w Puławach i uczy w szkole prywatnej. Kilka lat współpracowała z wydawnictwami edukacyjnymi m.in WSiP, PWN w zakresie ilustracji i przygotowywania książek do druku.

42 DAVID BAGALISHVILI MARTWA NATURA Z GRUSZKAMI, 2023 olej, płótno 70 cm x 100 cm Złóż ofertę David Bagalishvili urodził się w 1963 r. w Sighnagi w Gruzji, jest absolwentem liceum plastycznego im Toidze w Tbilisi i Instytutu Sztuk Dekoracyjnych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) we Lwowie. Obecnie pracuje w technice olejnej na płótnie, ale wcześniej zajmował się przede wszystkim malarstwem monumentalnym dla wnętrz, w tym sakralnych. Ma również doświadczenie w pracach rzeźbiarskich, grafice, kolażu i akwareli. Od 2006 mieszka i pracuje w Ukrainie.

43 SŁAWOMIR DANIELSKI AMERICAN BOY, 2024 akryl, spray, płótno 100 cm x 70 cm Złóż ofertę Sławomir Danielski urodził się w 1986 roku w Pleszewie. W 2015 roku ukończył studia licencjackie na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu w pracowni rzeźby oraz projektowania żurnalowego. Od 2007 roku tworzy na płótnach. W swych pracach wykorzystuje pędzel i farbę w sprayu, a także miesza techniki plastyczne. Jego sztuka w swobodny sposób nawiązuje do street artu oraz pop artu.

44 ROBERT KRĘŻLAK TRZY GRACJE, 2024 akryl, płótno 100 cm x 130 cm Złóż ofertę Robert Krężlak urodził się w 1975 roku w Radomsku. W 2005 roku ukończył Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie na Wydziale artystycznym. Dyplom z projektowania graficznego uzyskał w pracowni prof. A. Desperaka. W 2009 roku ukończył studia podyplomowe Rynek sztuki i antyków w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Zajmuje się malarstwem olejnym oraz akrylowym rysunkiem i grafiką komputerową. Głównym tematem jego prac jest kobiecy akt. Mieszka i tworzy we Wrocławiu.

45 KATARZYNA MELZACKA HUŚTAWKA, 2024 akryl, płótno 60 cm x 50 cm Złóż ofertę Katarzyna Melzacka jest zafascynowana tworzeniem od najmłodszych lat. Samodzielnie zgłębiała tajniki malarstwa i rysunku, początkowo skupiała się na portretach, które wykonywała ołówkiem i węglem. Obecnie głównie tworzy obrazy akrylowe i olejne. Jej obecna twórczość jest próbą uchwycenia ulotnych emocji i momentów zawieszenia, gdzie rzeczywistość przenika się z tym, co nierzeczywiste. Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie.

46 WIESŁAW NOWAKOWSKI OBRAZ Z ŻÓŁTYM AKCENTEM, 2021 olej, płótno 80 cm x 60 cm Złóż ofertę Wiesław Nowakowski urodził się w 1956 roku. Ukończył studia na Wydziale Malarstwa PWSSP w Poznaniu w 1982 roku w pracowni prof. St. Teisseyre’a. Uprawia malarstwo sztalugowe. Dysponuje znakomitym warsztatem malarskim. Wzięty portrecista. Twórca nastrojowych martwych natur. Udział w wystawach krajowych i zagranicznych: indywidualnych.

47 VLADIMIR VILENCHYTS MARTWA NATURA Z FIOLETOWĄ TKANINĄ, 2019 olej, płótno 50 cm x 70 cm Złóż ofertę Vladimir Vilenchyts urodził się w Swierinowie na Białorusi w 1971 roku. Malarstwem zajmuje się od 1992 roku. Samouk. Od 1994 roku mieszka w Polsce. Maluje przeważnie Pejzaże i Martwą naturę. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych i personalnych w Polsce i za granicą. Od 2008 roku mieszka i tworzę w swojej pracowni na Dolnym śląsku.

48 BOGUSŁAWA SKWARNA KOLAŻ Z POPIERSIEM I GRUSZKĄ, 2024 kolaż, papier 47 cm x 67 cm Złóż ofertę Swoją drogę artystyczną rozpoczęłam w 1997 roku w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, gdzie pod okiem wykładowców plastyków prowadzone były trzyletnie warsztaty, stanowiące swoistą drogę edukacyjną. Przez wiele lat poszukując i tworząc w wielu technikach (gobeliny, renowacja mebli, pastel, rysunek,) zdecydowanie skierowałam się ku malarstwu olejnemu. W 2006 roku wróciłam do intensywnej pracy twórczej i związałam się z pracownią Aliny Dorady-Krawczyk „Salon Pruszkowski” mającej swoją siedzibę w Pruszkowie.

49 ANNA GRUDZIEŃ WINTER IS COMING SIOSTRY, 2024 olej, płótno 40 cm x 70 cm Złóż ofertę Anna Grudzień urodziła się w 1979 r. Jest absolwentką malarstwa i historii sztuki. Warsztat doskonaliła także pod skrzydłami utalentowanych warszawskich artystek, które pomogły jej odkryć nowe formy ekspresji i inspirowały do poszukiwania własnego stylu. Najczęściej w centrum swoich rozważań artystycznych stawia postać ludzką, przeważnie kobiecą, w których zamyka osobiste przeżycia i emocje. Stara się na płótnie uchwycić piękno i delikatność kobiet, ale też pokazać siłę i emocje, które w nich drzemią.

50 BARTŁOMIEJ KULPA SŁONECZNIKI NA DANISZEWIE Z CYKLU PODRÓŻ PRZEZ SEN, 2024 olej, płótno 150 cm x 300 cm Złóż ofertę Bartłomiej Kulpa urodził się w 1997 r. w Warszawie. Jest absolwentem Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Ukończył ASP w Warszawie Wydział Malarstwa. Dyplom obronił pod kierunkiem prof. Stanisława Baja. Podczas studiów uczęszczał do Pracowni Gościnnej prowadzonej przez: Rafała Bujnowskiego, Piotra Janasa, Oskara Dawickiego. Uczęszczał do Pracowni Rysunku prof. Antoniego Starowieyskiego. Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych oraz kilku wystawach indywidualnych.

51 HENADZY HAVARTSOU ALGARVE. PORTUGALIA, 2024 olej, płótno 50 cm x 70 cm Złóż ofertę Henadzy Havartsou jest absolwentem Uniwersytetu im. Maszerowa w Vitebsku na Białorusi, obronił tytuł magistra na wydziale Malarstwa i Grafiki ( 1987 1992 r). Od swojej nauczycielki i mentorki, Walentiny Liahovich, otrzymał to co najważniejsze poczucie wolności w tworzeniu.Obecnie żyje i pracuje w Vitebsku. Artysta dużo czerpie z licznych podróży, właśnie w ten sposób powstają tak różnorodne pejzaże, abstrakcje, zainspirowane niepowtarzalnymi kolorami różnych zakątków świata.

52 GOSSIA ZIELASKOWSKA BAROQUE MAP, 2024 olej, akryl, płótno 90 cm x 90 cm Złóż ofertę Gossia Zielaskowska urodziła w 1983 roku. Dyplom Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu uzyskała w 2009 roku. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatką Grand Prix I Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego Zadra. Uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Sztuki w Stambule, w wystawie młodych polskich artystów „Horizon” w Turcji oraz SCOPE Miami. Jej prace zostały zakwalifikowane do Międzynarodowego Biennale Sztuki Współczesnej we Florencji.

53 KATARZYNA PANKO DUO, 2022 olej, płótno 100 cm x 150 cm Złóż ofertę Katarzyna Panko jest młodą artystką pochodzącą z Ukrainy. Od 6 lat mieszka w Krakowie. Swoją działalność artystyczną zaczęła rozwijać na Ukrainie, studiując w prywatnych szkołach artystycznych. Duży wkład w jej rozwój przyniosły studia w pracowni ukraińskich artystów. Jak mówi o sobie, jest ambitną, młoda artystką, która transformuje swoje hobby w karierę zawodową.

54 PATRYCJA KRUSZYŃSKA-MIKULSKA FLAPPER GIRL II, 2021 akryl, płótno 60 cm x 80 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Patrycja Kruszyńska-Mikulska urodziła się w Lublinie. Jest absolwentką I i II stopnia Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, specjalizacja malarstwo sztalugowe. Zajmuje się malarstwem olejnym, ceramiką, projektowaniem wzorów i malowaniem na porcelanie. Współpracowała z projektantami Jerzego Staraka i Anny Woźniak -Starak w projekcie do „Witkiewiczówki” w Zakopanem. Zdobyła pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich w konkursie na plakat pt. „Promocja zdrowia”. Członkini Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie.

55 TADEUSZ MOLGA TROMPE L'OEIL, 2024 olej, płyta 30 cm x 27 cm Złóż ofertę Tadeusz Molga (ur. 1955 Warszawa) jest malarzem, konserwatorem i historykiem sztuki. Studiował na Akademii Teologii Katolickiej, historia sztuki (dyplom 1980), ASP w Warszawie, konserwacja malarstwa i rzeźby polichromowanej (dyplom z wyróżnieniem). Członek Związku Polskich Artystów Plastyków od 1990 r. Dorobek artysty obejmuje zarówno prace konserwatorskie (np. konserwacja malowideł ściennych w kościele św. Antoniego na Czerniakowie – dyplom oraz praca w zespole w latach 1986-1990), jak również malarstwo sztalugowe i dekoracyjne.

56 MAGDALENA MURASZKO-KOWALSKA KOŃ ANTYCZNY, 2024 ołówek, szlagmetal, płyta 30 cm x 42 cm Złóż ofertę Magdalena Muraszko-Kowalska od kilku lat pokazuje swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych, od roku 2019 należy do Grupy Artystycznej Equitas Equitatum. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

57 MIECZYSŁAW WIECZOREK ULICA FLORIAŃSKA, 1998 olej, karton 30 cm x 23 cm Złóż ofertę Urodził się w 1943 roku w Krakowie. Zdolności plastyczne rozwijał pod kierunkiem ojca – artysta malarza, a następnie w Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. W 1969 roku ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej i rozpoczął samodzielną działalność artystyczną. Członek ZPAP od 1978 r. Tematem jego obrazów są pejzaże, sceny rodzajowe, architektura, kwiaty i portret.

58 MIKOŁAJ KORUS SZTUKA UMARŁA, 2024 akryl, płótno 30 cm x 40 cm Złóż ofertę Mikołaj Korus student Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Ochrona Dóbr Kultury od 2019 roku. Otoczenie w postaci płodnego środowiska artystycznego stało się przyczynkiem do ożywionej twórczości malarskiej artysty. Inspiracje, które w swoich dziełach wykorzystuje malarz mają podłoże w dogłębnej analizie psychologicznej i zachowaniach, które towarzyszą ludzkości od wieków, radościach, lękach, temperamentach.

59 ANNA WIŚNIEWSKA PEJZAŻ ZIMOWY, 2012 olej, płótno 33 cm x 41 cm Złóż ofertę

60 RAFAŁ OLBIŃSKI ANTYCZNE DRZEWO, 2024 inkografia, papier 42 cm x 63 cm Złóż ofertę Rafał Olbiński (ur. 1943, Kielce) w 1969 r. ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1981 r. wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Od 1985 r. wykłada na wpływowej Szkole Sztuk Pięknych w Nowym Jorku. Jego plakaty i ilustracje ukazują się regularnie na łamach czasopism Newsweek, Time, Business Week, New York Times, New Yorker. Jest twórcą licznych plakatów dla amerykańskich oper (New York City Opera, Utah Opera, Pacific Opera San Francisco, Philadelphia Opera).

61 IZABELA SZEWCZYK-MARTIN K4, 2024 akryl, płótno 60 cm x 70 cm Złóż ofertę Izabela Szewczyk-Martin Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie (kierunek – wystawiennictwo). Jest absolwentką Akademii Pedagogicznej w Krakowie, na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Licencjat z Malarstwa obroniła w pracowni prof. Piotra Jargusza, a pracę magisterską w pracowni Projektowania Graficznego pod okiem prof. Adama Panasiewicza. Jej fascynacja twórczością Krzysztofa Kieślowskiego zaowocowała stworzeniem pracy dyplomowej „DODEKALOG”.

62 WOJCIECH MUDA MUNKE Z CYKLU SEN NR 39, 2023 olej, akryl, płótno 50 cm x 40 cm Złóż ofertę Wojciech Muda Munke urodził się w 1981 r. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu i uzyskał dyplom w 2002 r. Następnie rozpoczął studia na ASP na wydziale malarstwa i rzeźby na kilka lat, ale z osobistych powodów zakończył je bez dyplomu. Po tym zrezygnował z malowania na kilka lat. Powrócił do malowania, i robi to co kocha w swoim unikalnym i niepowtarzalnym stylu. Jest żonaty, ma jedno dziecko, mieszka i maluje w Polsce.

63 STANISŁAW MŁODOŻENIEC ABSTRAKCJA, 2020 technika własna, papier 30 cm x 21 cm Złóż ofertę Stanisław Młodożeniec urodził się w 1953 r., od 1984 r. mieszka w Nowym Jorku. Wywodzi się z rodziny o wielopokoleniowej tradycji artystycznej. W latach 1972-78 studiował na Wydziale Malarstwa AASP w Warszawie. Jego twórczość łączy wiele rozmaitych technik i form artystycznych, jest malarską kroniką miasta będącego w nieustannym ruchu. Tworzy obrazy olejne, akrylowe oraz obrazy malowane innymi technikami plastycznymi. Przestrzeń Nowego Jorku, jego mieszkańcy, energetyczny klimat i atmosfera miasta to wielka inspiracja dla malarza.

64 SALVADOR DALI MARNOŚĆ, KSIĘGA EKLEZJASTY Z TEKI 40 PAINTINGS OF THE BIBLE inne, papier 28 cm x 19 cm Złóż ofertę Salvador Dali (właściwie Salvador Dom?nec Felip Jacint Dalí i Dom?nech, marqu?s de Dalí de Púbol) urodził się 11 maja 1904 roku w Figueres w hiszpańskiej Katalonii, a zmarł 23 stycznia 1989 w tym samym mieście. To jeden z najbardziej znanych twórców nurtu surrealistycznego w sztuce, a także jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców dwudziestowiecznych.

65 BOHDAN WINCENTY ŁOBODA KOBIETY KUBISTYCZNE, 2024 akryl, płótno 90 cm x 100 cm Złóż ofertę Bohdan Wincenty Łoboda jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz studiów podyplomowych w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Autor scenografii do spektakli dla dzieci w Państwowych Teatrach Lalek. Przez wiele lat zajmował się grafiką warsztatową, a w szczególności drzeworytem barwnym. Tematyką tych prac był często portret kobiecy zestawienie dwóch twarzy, dwóch osobowości – dialog lub konflikt wyrażony możliwie oszczędnymi środkami graficznymi.

66 MIKOŁAJ MALESZA MONDRIAN I WILKI, 2024 akryl, płótno 65 cm x 92 cm Złóż ofertę Mikołaj Malesza urodził się w 1954 r. w Krynkach. Studiował na warszawskiej ASP (Wydział Architektury Wnętrz), którą ukończył z wyróżnieniem w 1979 r. Zajmuje się malarstwem, scenografią i wystawiennictwem. Uczestniczył w ponad stu wystawach w kraju i za granicą. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień. W latach 1991-2003 był scenografem teatru „Towarzystwo Wierszalin”. Od wielu lat współpracuje z teatrami lalkowymi i dramatycznymi w całej Polsce. W roku 2010 otrzymał Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

67 AGNIESZKA KORCZAK-OSTROWSKA HENRYK VIII Z LADY ANNĄ, 2019 olej, płótno 40 cm x 50 cm Złóż ofertę Agnieszka Korczak-Ostrowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (studia w latach 1967-1972). Od 1974 roku aktywnie uczestniczyła w paryskim życiu artystycznym. Wczasie stanu wojennego malowała wraz z ojcem kościół w Wołominie. Po przemianach ustrojowych próbowała sił w rysunku prasowym. Artystka wygrała konkurs na portret Wałęsy. Artystka uzyskała zaszczytny tytuł „I damy polskiej karykatury”. Brała udział w wielu wystawach: w Galerii Casinos Poland w Hotelu HYATT oraz w Galerii Sztuki Wa-wa, Nowy Rembertów.

68 ANDRZEJ MASIANIS MARTWA NATURA W STYLU HOLENDERSKIM, 2024 tusz, karton 30 cm x 42 cm Złóż ofertę Andrzej Masianis urodził się w 1974 roku w Pile. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom otrzymał w 1999 roku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką. W 1996 roku otrzymał stypendium Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza. Uczestnik cyklu wystaw pt.”Sąd Ostateczny” organizowanych przez galerię Test, Pokaz, Studio, Kordegarda i Teatr Academia w Warszawie. W 2001 roku otrzymał nagrodę prezydenta miasta Torunia w konkursie Dzieło Roku.

69 WOJCIECH BARAN 9/11/2024 12:00:00 AM, 2024 tusz, papier 50 cm x 70 cm Złóż ofertę Wojciech Baran jest mieszkającym w Rzeszowie artystą grafikiem, poetą i pisarzem. Od 2015 roku jest członkiem grupy ZPAMiG i Międzynarodowej Grupy Twórców Różnych "Złota Linia". Od 2004 r. zajmuje się kaligrafią i iluminacją. Z tego gatunku prace oparte są na czterech stylach pisma i ornamentyki: celtyckim, ottońskim, gotyckim i renesansowym. W technikach tych wykonuje ekslibrysy, winiety do czasopism i lustracje ozdobne.

70 JACEK OPAŁA JEDYNY, 2024 ceramika, kamień 74 cm x 70 cm Złóż ofertę Jacek Opała, artysta urodzony w 1970 roku w Bolesławcu na Dolnym Śląsku. Zaczął rzeźbić w glinie w 2009 roku. Jego własne prace łączą harmonię idealistycznej formy z kombinacją zdobień, kolorów, dodatków czy zniekształceń. Próbuje zamknąć w nich emocje i atmosferę tajemniczości. Interpretacje i odgadywanie pozostawia jednak odbiorcy. Jego prace były wystawiane w wielu galeriach i miejscach w Polsce i za granicą m.in. w Czechach, Niemczech, Holandii i USA.

71 MARIA KOSTRZEWSKA-BARON KUBISTYCZNA I AZTECKA GŁOWA, 2024 ceramika 25 cm x 20 cm Złóż ofertę Maria Kostrzewska-Baron to absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (dyplom uzyskała w 1976 roku na Wydziale Tkaniny Unikatowe). Jej twórczość obejmuje scenografię, kostiumy, malarstwo, ilustrację. Tworzy również tworzy lalki teatralne i ceramikę. Współpracowała z wieloma teatrami m.in. w Nowym Jorku, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Białymstoku, Opolu.

72 ALEKSANDER GRZYBEK SERAFIN Z LUDOWĄ AUREOLĄ+ZŁOTY CHERUBIN B+ZŁOTY CHERUBIN G, 2023 drewno 32 cm x 52 cm Złóż ofertę Aleksander Grzybek - artysta plastyk, urodzony w Białymstoku, gdzie mieszka i pracuje. Zajmuje się malarstwem oraz innymi dyscyplinami sztuki. W 1979 roku ukończył Instytut Wychowania Artystycznego w Lublinie w pracowni Mariana Bogusza i Andrzeja Kołodziejka. W latach 1975-1981 wystawiał z Grupą A.S., której był współzałożycielem (1975). Współpracował przy organizacji Lubelskich Spotkań Plastycznych (do dzisiaj istnieją realizacje na osiedlu Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej).

73 STANISŁAW SOCHA CHRYSTUS FRASOBLIWY, XX W. drewno 30 cm x 9 cm Złóż ofertę Stanisław Socha z wykształcenia jest mechanikiem maszyn rolniczych, lecz od wielu lat zajmuje się korzenioplastyką i rzeźbą w drewnie. Szczególnie upodobał sobie figury Chrystusa Frasobliwego. Pracował m. in. przy tzw. „Skamieniałym mieście” w Ciężkowicach. Dzięki rzeźbiarzowi ten szlak turystyczny wzbogacił się o bramę, ścieżki, dębowe stopnie oraz barierki. Do kwietnia 2011 r. planowane jest wykonanie 30 kompletów ławek oraz stołów z drewna dębowego.

Regulamin Aukcji Dzieł Sztuki Domu Aukcyjnego Art in House (obowiązuje od lipca 2019 ) Postanowienia ogólne 1.Organizatorem aukcji jest Anita Wolszczak prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Art in House Anita Wolszczak, wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, z siedzibą przy ulicy Gioacchino Rossiniego 15 lok. 9, 03-289 Warszawa, NIP: 8111559097, REGON: 147427598 zwana dalej „Domem Aukcyjnym Art in House” lub „Organizatorem”. 2.Aukcja jest prowadzona w na podstawie prawa polskiego. Przedmioty dostępne na aukcji 3.Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki (tj. obrazy i rzeźby) zgłoszone do sprzedaży przez ich właścicieli. Zgodnie z oświadczeniami osób zgłaszających, zgłoszone dzieła sztuki stanowią ich własność, są wolne od wad prawnych, nie są objęte jakimkolwiek postępowaniem administracyjnym, sądowym lub skarbowym, są wolne od zajęcia i zastawu oraz innych ograniczonych praw rzeczowych oraz nie są przedmiotem jakichkolwiek roszczeń osób trzecich. W przypadku dzieł sztuki stanowiących współwłasność zgłoszenie do sprzedaży powinno być dokonane za pisemną zgodą wszystkich współwłaścicieli. 4.Organizator ma prawo odmówić przyjęcia dzieła sztuki do sprzedaży bez podawania przyczyn, w szczególności, Dom Aukcyjny Art in House odmawia przyjęcia do sprzedaży dzieł sztuki, dla których posiada informacje o obciążeniu tych dzieł sztuki wyżej wskazanymi wadami prawnymi. Terminy aukcji i katalog 5.Terminy aukcji są ogłaszane na stronie internetowej https://artinhouse.pl. Dom Aukcyjny Art in House ma prawo odwołać ogłoszoną aukcję bez podawania przyczyn, o czym poinformuje w formie ogłoszenia zamieszczonego na stronie https://artinhouse.pl. 6.Miejscem odbywania się aukcji jest Warszawa, Al. Jerozolimskie 107 lub inne miejsce wskazane na stronie https://artinhouse.pl. 7.Dzieła sztuki będące przedmiotem aukcji wraz z opisem i ceną wywoławczą są umieszczane w katalogu aukcyjnym publikowanym na stronie https://artinhouse.pl. Katalog może być wydawany w formie papierowej. 8.Dom aukcyjny gwarantuje zgodność cech obiektów opisanych w katalogu ze stanem faktycznym, jednocześnie zastrzegając możliwość ogłoszenia ewentualnych uzupełnień lub poprawek do treści Katalogu. Oświadczenia i poprawki ogłoszone w czasie sprzedaży uzupełniają Katalog. Art in House Dom Aukcyjny ma prawo wycofać dzieło sztuki z aukcji do momentu rozpoczęcia licytacji bez podawania przyczyn. Udział w aukcji 9.Do udziału w licytacji upoważnione są wszystkie osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, w tym również organy reprezentujące osoby prawne, a także osoby przez nie upoważnione, oraz wspólnicy spółek osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1577, z 2018 r. poz. 398, 650, 1544, 2219, 2244.) (“KSH”). Udział osobisty 10.Warunkiem otrzymania numeru licytacyjnego jest wypełnienie karty z danymi osobowymi i kontaktowymi bezpośrednio przed Aukcją lub ewentualnie nadesłanie tych danych e-mailem na adres: anita_wolszczak@artinhouse.pl najpóźniej na 30 minut przez rozpoczęciem aukcji. Zlecenia i limitem ceny 11.Osoba zainteresowana udziałem w Aukcji, a nie mogąca w niej uczestniczyć osobiście może złożyć Organizatorowi zlecenie kupna wskazanych przez nią Zdjęć z podaniem limitu cenowego. Limit cenowy JEST INFORMACJĄ ŚCIŚLE POUFNĄ. W imieniu tej osoby w Aukcji weźmie udział upoważniony przez nią przedstawiciel Organizatora. Informacja o zamiarze uczestnictwa w Aukcji takiej osoby powinna zostać przekazana za pomocą formularza dostępnego na stronie https://artinhouse.pl. (guzik „Złóż zlecenie” umieszczony na karcie pracy) i zawierać dane osoby oraz wskazanie pozycji katalogu oraz ich limitu cenowego. Zlecenie powinno być przekazane Organizatorowi najpóźniej 30 minut przed aukcją. 12.Organizator potwierdza przyjęcie zlecenia. Brak potwierdzenia oznacza brak możliwości udziału w licytacji na podstawie wysłanego zlecenia licytacji. 13.Organizator zobowiązuje się dochować należytej staranności w realizacji zleceń, jednak nie ponosi odpowiedzialności za niezrealizowanie takich ofert, chyba że wina za brak realizacji zlecenia leży wyłącznie po jego stronie. Organizator dokłada starań, by zakupić dzieło sztuki w możliwe najniższej cenie. Udział telefoniczny 14.Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia tego faktu Organizatorowi, jednak nie później niż 60 minut przed terminem rozpoczęcia licytacji. W imieniu tych osób w licytacji weźmie udział upoważniony przedstawiciel Organizatora, będąc z nimi w kontakcie telefonicznym w czasie trwania Aukcji. Organizator nie ponosi jednak odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym przez uczestnika numerem telefonu. Organizator zastrzega prawo do nagrywania i archiwizowania rozmów telefonicznych, o których mowa powyżej. Udział przez internet 15.W przypadku uczestnictwa w aukcji za pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych zastosowanie mają odpowiednie regulaminy tych portal. Przebieg licytacji 16.Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę wyznaczoną przez Organizatora - "Aukcjonera", który wyczytuje obiekty i kolejne postąpienia, wskazuje licytujących, ogłasza zakończenie licytacji oraz wskazuje zwycięzcę. Wielkość postąpień jest ustalana i ogłaszana przez Aukcjonera przed rozpoczęciem licytacji. Dom Aukcyjny Art in House ma prawo ustalać dla wybranych dzieł sztuki ceny warunkowe tj. ceny minimalne poniżej których nabycie dzieła sztuki jest możliwe tylko po uzyskaniu zgody właściciela dzieła sztuki na zaproponowaną cenę. Ceny zgłaszane w trakcie licytacji są cenami brutto (tj. zawierają podatek VAT). 17.Licytacja odbywa się w języku polskim. 18.Zakończenie licytacji obiektu następuje w momencie przybicia - uderzenia młotkiem przez Aukcjonera. Jest to równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży między Organizatorem a licytującym, który zaoferował najwyższą kwotę. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji Aukcjoner samodzielnie rozstrzyga spór albo ponownie przeprowadza licytację danego obiektu. 19.Jeżeli jakikolwiek spór co do wyniku licytacji powstanie po Aukcji, wynik sprzedaży w ramach Aukcji uznaje się za ostateczny. 20.Zakończenie licytacji na poziomie ceny wywoławczej lub powyżej tej ceny oznacza, iż umowa sprzedaży została zawarta, a nabywca jest zobowiązany do zapłaty ceny nabycia przedmiotu licytacji za obiekt, w ustalonym w niniejszym Regulaminie terminie. Prawo odstąpienia od umowy zawartej poprzez udział w aukcji prowadzonej publicznie nie przysługuje. 21.Organizator zastrzega sobie prawo do utrwalania przebiegu Aukcji za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i/lub dźwięk. Wzięcie udziału w Aukcji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku osoby przez Organizatora, dla celów rejestracji wyników oraz promocji działalności Organizatora oraz Aukcji, na wszelkich polach eksploatacji, w tym poprzez udostępnianie zdjęć, materiałów wideo w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym (Internet).

RkJQdWJsaXNoZXIy NzY2NjE=