XX Aukcja Klasyków Współczesności

XX Aukcja Klasyków Współczesności – 28 lutego 2025, godz. 19:30 Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

XX Aukcja Klasyków Współczesności 28 lutego 2025, godz. 19:30 Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa Wystawa przedaukcyjna czynna od 24 lutego 2025 w miejscu aukcji. www.artinhouse.pl

Indeks artystów 1. Bogusław Lustyk 2. Krzysztof Jarocki 3. Eugeniusz Gerlach 4. Joanna Sarapata 5. Jan Bonawentura Ostrowski 6. Igor Volosnikov 7. Andrejus Kovelinas 8. Grzegorz Lerka 9. Stanisław Baj 10. Mariusz Krawczyk 11. Edward Dwurnik 12. Edward Dwurnik 13. Stanisław Młodożeniec 14. Piotr Młodożeniec 15. Piotr Młodożeniec 16. Stanisław Młodożeniec 17. Joanna Mieszko 18. Jan Stokfisz Delarue 19. Michał Ostaniewicz 20. Włodzimierz Pawlak 21. Martta Węg 22. Tomasz Sętowski 23. Jan Dubrowin 24. Marek Rużyk 25. Krzysztof Kopeć 26. Bogdan Korczowski 27. Wanda Wedecka 28. Zdzisław Nitka 29. Stanisław Jan Łazorek 30. Wiktor Korecki 31. Włodzimierz Zakrzewski 32. Szczepan Skorupka 33. Anna Szprynger 34. Andrzej Domżalski 35. Adam Konstanty Hoffmann 36. Wiktor Zin 37. Miro Biały 38. Eugeniusz Ochonko 39. Benedykt Kroplewski 40. Rafał Olbiński 41. Wojciech Piekarski 42. Bohdan Piasecki 43. J.S. Niewiarowski 44. Józef Panfil 45. Bożena Wahl 46. Krzysztof Jarocki 47. Aleksander Grzybek 48. Mikołaj Malesza 49. Janina Kaczkowska-Laurasi 50. Włodzimierz Rutkowski 51. Halina Rupp 52. Hanna Kunce-Gołębiowska 53. Nikifor Krynicki 54. Franciszek Starowieyski 55. Tomasz Sętowski 56. Włodzimierz Pawlak 57. Włodzimierz Pawlak 58. Ryszard Gieryszewski 59. Zdzisław Lachur 60. Zbigniew Michalski 61. Victor Vasarely 62. Salvador Dali 63. Jacek Opała 64. Jacek Sumeradzki 65. Krzysztof Pawłowski 66. Tomasz Sętowski 67. Stanisław Wysocki 68. Bronisław Chromy 69. Artysta Nierozpoznany 70. Artysta Nierozpoznany Jak licytować? Osobiście Zapraszamy do osobistego uczestnictwa w aukcji w dniu 28 lutego 2025 o godzinie 19:30 pod adresem: Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa. Uczestnictwo w aukcji jest możliwe po wcześniejszym zarejestrowaniu się w miejscu aukcji i odebraniu numeru aukcyjnego. Telefonicznie Telefoniczne zlecenia licytacji są przyjmowane pod następującymi numerami telefonów: +48 510 211 410; +48 508 018 421 nie później niż pół godziny przed aukcją. W trakcie licytacji wybranej przez Państwa pracy, nasz pracownik oddzwoni do Państwa i będzie uczestniczył w licytacji przekazując Aukcjonariuszowi Państwa oferty. Formularz elektroniczny (www) Zlecenie z limitem można zgłosić przez stronę internetową guzikiem "Złóż zlecenie" w widoku dzieła sztuki. Art in House potwierdzi Państwu przyjęcie zlecenia drogą mailową. One-Bid System licytacji elektronicznej w czasie rzeczywistym prowadzony przez zewnętrzną firmę pod adresem https://artinhouse.onebid.pl. Art in House zastrzega możliwość wprowadzenia limitu liczby nabytych przez pojedynczego użytkownika prac (lub ich wartości) w drodze licytacji internetowej.

Szanowni Państwo! Dom aukcyjny Art in House znów organizuje Aukcję Klasyków Współczesności – to już XX edycja! Tym razem również spotkacie się z niezwykłymi pracami, które mają w sobie coś starodawnego, ale często też nowoczesnego, a na pewno niepowtarzalnego. Katalog aukcyjny otworzą cztery dzieła, w których motywem przewodnim jest kolor czerwony. Na samym początku dwie prace o tematyce konnej: Bogusław Lustyk ukazał zsyntezowanych jeźdźców namalowanych dywizjonistycznie, natomiast Krzysztof Jarocki zbudował kompozycję podobnie, choć bardziej pointylistycznie. Następne dwa obrazy przedstawiają kobiety: na płótnie Eugeniusza Gerlacha o charakterystycznych witrażowych podziałach zobaczymy skrzypaczkę, a Joanna Sarapata namalowała minimalistyczną balerinę. Na XX Aukcji Klasyków Współczesności prace abstrakcyjne są szczególnie wibrujące i przyciągające. Zwróćcie uwagę na pasiasty obraz Edwarda Dwurnika: możemy przypuszczać, że autor zainspirował się metodą free dripping czy też action painting, w której pozwala się farbie swobodnie skapywać na podłoże. Świetnymi abstrakcjonistami są bracia Młodożeńcy. Prace Stanisława są pozornie bardziej chaotyczne, ponieważ zawierają dość nieregularne kształty, ale kolory, którymi artysta się posługuje, zawsze ze sobą współgrają, a całokształt jest nieoczywisty i jedyny w swoim rodzaju. Z kolei obrazy Piotra Młodożeńca są bardziej geometrycznie uporządkowane, a jego technika przypomina color field painting, gdzie poszczególne płaszczyzny pokryte są dot-workowym cieniowaniem, dzięki czemu prace te zyskują graficzny wygląd. Zapraszamy do wzięcia udziału w XX Aukcji Klasyków Współczesności, gdzie pojawią się takie nazwiska genialnych artystów jak Stanisław Baj, Włodzimierz Pawlak, Bogdan Korczowski, Wiktor Zin i wiele innych. Koniecznie przyjdźcie do Art in House na wystawę przedaukcyjną, która będzie czynna od 24 lutego 2025, a zakończy się aukcją 28 lutego o 19:30. Do zobaczenia! Anita Wolszczak-Karasiewicz Historyk sztuki, kurator wystaw Właścicielka Domu Aukcyjnego Art in House

1 BOGUSŁAW LUSTYK RIDERS, 2012 akryl, papier 80 cm x 59.5 cm Złóż ofertę Bogusław Lustyk urodził się 1940 roku w Warszawie. W 1965 r. ukończył malarstwo na warszawskiej ASP. Uprawia malarstwo, rzeźbę i grafikę użytkową. Miał ponad 80 wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą, między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Szwecji, Finlandii, Francji i Australii. Uzyskał 25 nagród za twórczość w dziedzinie plakatu i malarstwa, w tym 8 w konkursach organizowanych przez Polski Komitet Olimpijski. Jego twórczość była eksponowana na Olimpiadach w Barcelonie, Atlancie i Londynie.

2 KRZYSZTOF JAROCKI POLO II, 2024 akryl, płótno 100 cm x 90 cm Złóż ofertę Krzysztof Jarocki od ponad 30 lat zajmuje się malarstwem, rysunkiem i rzeźbą. Głównym motywem jego twórczości są konie. Prace charakteryzuje dynamika i lekkość. Artysta ma w dorobku wiele wystaw indywidualnych, najczęściej połączonychz pokazem malowania na żywo. Organizuje wystawy na Torach Wyścigów Konnych podczas najważniejszych imprez sezonu oraz w Janowie Podlaskim podczas aukcji koni arabskich.

3 EUGENIUSZ GERLACH ZAKOCHANA SKRZYPACZKA, 2024 olej, akryl, płótno 80 cm x 60 cm Złóż ofertę Eugeniusz Gerlach urodził się w 1941 r. w Bieniawie k. Tarnopola. W latach 1955-1960 uczył się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W latach 1960-1966 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1966 roku. Promotorami jego pracy dyplomowej byli m.in. Wacław Taranczewski, Czesław Rzepiński, Jonasz Stern i Hanna Rudzka-Cybisowa.

4 JOANNA SARAPATA BALLERINA W CZERWIENI, 2024 akryl, tusz, papier 70 cm x 50 cm Złóż ofertę Joanna Sarapata to absolwentka paryskiej L’ecole Nationale Superieure des Beaux-Arts. Do archiwum szkoły przyjęto 11 jej obrazów. W dorobku artystki znajdują się realizacje z zakresu malarstwa, grafiki, sztuki plakatu i scenografii. Swoje prace wystawia od 1987 roku, m.in. We Francji, gdzie przez blisko 20 lat mieszkała i tworzyła, w Hiszpanii, w której żyła kolejne 6 lat, a także w Monako, Niemczech, USA i Szwajcarii. Od 1998 r. dzieła sztuki autorstwa Joanny Sarapaty można oglądać również w Polsce.

5 JAN BONAWENTURA OSTROWSKI DZIEWCZYNA Z JABŁKIEM, 2017 olej, płótno 70 cm x 60 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Jan Bonawentura Ostrowski urodził się w Częstochowie, ale całe życie związany jest z Warszawą. Tutaj ukończył wydział rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych (dyplom u prof. Tadeusza Łodziany). Studiował też malarstwo na Academia di Belle Arte „Brera”, gdzie uzyskał dyplom w pracowni prof. Giorgio de Giorgii). Uprawia wszystkie sztuki piękne od malarstwa poprzez grafikę aż do rzeźby.

6 IGOR VOLOSNIKOV CALYPSO, 2024 olej, płótno 92 cm x 73 cm Złóż ofertę Igor Volosnikov urodził się 1964 w górach Uralu w Kirowie. Studiował na Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk Pięknych w Salzburgu. Uczestniczył w konserwacji świątyni w Sao Paulo w Brazylii. Jego prace były prezentowane w Hiszpanii, Argentynie, Nowym Orleanie i we Włoszech. Artysta rozwinął i udoskonalił własny styl – fuzję klasycznego rosyjskiego realizmu z surrealizmem łacińskim i hiperrealizmem amerykańskim. Igor z powodzeniem pracuje w gatunku pejzażu morskiego, fantasy, portretu, surrealizmu i symboliki.

7 ANDREJUS KOVELINAS DREAMING, 2024 olej, płótno 80 cm x 100 cm Złóż ofertę Andrejus Kovelinas urodził się w 1958 roku. Pochodzący z Litwy, mieszka w Polsce. Projektował plakaty dla teatru, opery i baletu, za co otrzymywał nagrody w konkursach. Na Litwie prowadził własną szkołę artystyczną. Mieszkał też we Francji i Irlandii. Od lat zajmuje się malarstwem olejnym, zaś główną tematyką jego twórczości są kobiety. Jego obrazy znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

8 GRZEGORZ LERKA PLEASURE FOR THE PRAYER, 2020 olej, płótno 85 cm x 130 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Grzegorz Lerka urodził się w 1969 roku w Rybniku - studia w latach 1994 - 1999 na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach, dyplom w Pracowni Profesora Stanisława Kluski, dyplom uzupełniający w Pracowni Malarstwa Profesora Romana Nowotarskiego.

9 STANISŁAW BAJ RZEKA BUG, 2014 olej, płótno 97 cm x 130 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Stanisław Baj w latach 1972-1978 studiował malarstwo na warszawskiej ASP. Na ten moment jest profesorem Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Baj zajmuje się przede wszystkim malarstwem sztalugowym oraz rysunkiem. Jest twórcą ponad dziewięćdziesięciu wystaw indywidualnych w Polsce i poza jej granicami. Brał też udział w ponad stu wystawach zbiorowych. Jego dzieła można znaleźć w kolekcjach polskich instytucji muzealnych muzeów polskich prywatnych zbiorach w kraju i za granicą.

10 MARIUSZ KRAWCZYK MIEJSCA 1-110, 2000 olej, płótno 140 cm x 110 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Mariusz Krawczyk ukończył wydział malarstwa na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w 1994r. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. L. Ząbkowskiego. Fascynują go mroczne, otwarte przestrzenie na pograniczu abstrakcji. Pracując w technice olejnej tworzy wielowarstwową tkankę malarską, gęstą materię złożoną z faktury, laserunków, linii i plam, dużych jednolitych powierzchni i delikatnych detali, które przenikając się tworzą wielowymiarowe, atmosferyczne pejzaże.

11 EDWARD DWURNIK BEZ TYTUŁU (ABSTRAKCJA POMARAŃCZOWA) (NR XXV 246-3511) akryl, płótno 24 cm x 33 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Edward Dwurnik to artysta urodzony 19 kwietnia 1943 w Radzyminie, zmarł 28 października 2018 w Warszawie wybitny polski malarz i grafik, jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobowości polskiej sztuki współczesnej. To jedyny polski artysta, któremu udało się odnieść międzynarodowy sukces przed transformacją. To także jedyny artysta, który niezależnie od uznania w kręgach profesjonalnych, stał się popularny we wszystkich środowiskach konsumentów sztuki.

12 EDWARD DWURNIK MAJAKOWSKI - WIERSZE ZEBRANE, 1988 technika własna, papier 22 cm x 23.5 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Edward Dwurnik to artysta urodzony 19 kwietnia 1943 w Radzyminie, zmarł 28 października 2018 w Warszawie wybitny polski malarz i grafik, jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobowości polskiej sztuki współczesnej. To jedyny polski artysta, któremu udało się odnieść międzynarodowy sukces przed transformacją. To także jedyny artysta, który niezależnie od uznania w kręgach profesjonalnych, stał się popularny we wszystkich środowiskach konsumentów sztuki.

13 STANISŁAW MŁODOŻENIEC KOMPOZYCJA, 2024 akryl, płótno 100 cm x 120 cm Złóż ofertę Stanisław Młodożeniec urodził się w 1953 r., od 1984 r. mieszka w Nowym Jorku. Wywodzi się z rodziny o wielopokoleniowej tradycji artystycznej. W latach 1972-78 studiował na Wydziale Malarstwa AASP w Warszawie. Jego twórczość łączy wiele rozmaitych technik i form artystycznych, jest malarską kroniką miasta będącego w nieustannym ruchu. Tworzy obrazy olejne, akrylowe oraz obrazy malowane innymi technikami plastycznymi. Przestrzeń Nowego Jorku, jego mieszkańcy, energetyczny klimat i atmosfera miasta to wielka inspiracja dla malarza.

14 PIOTR MŁODOŻENIEC 30.86 akryl, płótno 50 cm x 40 cm Złóż ofertę Piotr Młodożeniec w 1981 roku ukończył Wydział Grafiki warszawskiej ASP w pracowni plakatu Henryka Tomaszewskiego. Od 1992 roku tworzy wspólnie z Markiem Sobczykiem graficzną spółkę autorską „zafryki”. Zajmuje się malarstwem, grafiką użytkową, plakatem. Stylistyka jego prac nawiązuje do sztuki archaicznej, prymitywnej oraz awangardowej. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. W swej twórczości często używa sitodruku i prostych programów komputerowych.

15 PIOTR MŁODOŻENIEC KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 2024 akryl, papier 50 cm x 36 cm Złóż ofertę Piotr Młodożeniec w 1981 roku ukończył Wydział Grafiki warszawskiej ASP w pracowni plakatu Henryka Tomaszewskiego. Od 1992 roku tworzy wspólnie z Markiem Sobczykiem graficzną spółkę autorską „zafryki”. Zajmuje się malarstwem, grafiką użytkową, plakatem. Stylistyka jego prac nawiązuje do sztuki archaicznej, prymitywnej oraz awangardowej. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. W swej twórczości często używa sitodruku i prostych programów komputerowych.

16 STANISŁAW MŁODOŻENIEC ABSTRAKCJA tusz, papier 17.5 cm x 28 cm Złóż ofertę Stanisław Młodożeniec urodził się w 1953 r., od 1984 r. mieszka w Nowym Jorku. Wywodzi się z rodziny o wielopokoleniowej tradycji artystycznej. W latach 1972-78 studiował na Wydziale Malarstwa AASP w Warszawie. Jego twórczość łączy wiele rozmaitych technik i form artystycznych, jest malarską kroniką miasta będącego w nieustannym ruchu. Tworzy obrazy olejne, akrylowe oraz obrazy malowane innymi technikami plastycznymi. Przestrzeń Nowego Jorku, jego mieszkańcy, energetyczny klimat i atmosfera miasta to wielka inspiracja dla malarza.

17 JOANNA MIESZKO MOGIELNICA, 2024 akryl, płótno 81 cm x 65 cm Złóż ofertę Joanna Mieszko jest malarką, rzeźbiarką, performerką i kuratorką sztuki. Zajmuje się również fotografią i rysunkiem. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu, gdzie studiowała w pracowniach rzeźby oraz rysunku. Jej praca dyplomowa, zespół rzeźb w piaskowcu pt. „Zmagania”, została umieszczona w parku poznańskiego zoo. Od 2014 r. aż do śmierci Edwarda Dwurnika w 2018 r., Mieszko współpracowała z artystą, tworząc w tym czasie obszerną dokumentację fotograficzną tej współpracy.

18 JAN STOKFISZ DELARUE BOULANGERIE, 2022 akryl, płótno 40 cm x 30 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Jan Stokfisz Delarue urodził się w 1950 r. W latach 1969-1972 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych toruńskiego UMK, a następnie na poznańskiej ASP, gdzie po studiach przez kilka lat pracował jako starszy asystent. W 1977 r. zamieszkał we Francji i tam malował przez 30 lat. Artysta prezentował swoje dzieła na wystawach w wielu krajach na całym świecie, przede wszystkim we Francji, Wielkiej Brytanii i USA. Jego obrazy znaleźć można w wielu kolekcjach prywatnych i instytucjonalnych.

19 MICHAŁ OSTANIEWICZ MARTWA NATURA Z WIDOKIEM NA SIENĘ, 2025 akryl, karton 53.5 cm x 41 cm Złóż ofertę Michał Ostaniewicz architekt, projektant wnętrz, projektant form przemysłowych i grafiki wydawniczej, rysownik, artysta malarz. Wykształcenie zdobywał na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej i Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał dyplom magisterski mając już status twórcy w zakresie sztuk plastycznych w tym malarstwa, grafiki użytkowej i projektowania form przemysłowych.

20 WŁODZIMIERZ PAWLAK NOTATKA O SZTUCE 2XI, 2017 olej, płótno 40 cm x 30 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Włodzimierz Pawlak (ur. w 1957 roku w Korytowie) artysta zajmujący się malarstwem, sztuką performatywną oraz poezją; również teoretyk sztuki i pedagog. W latach 1980-1985 student malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Rajmunda Ziemskiego. Na trzecim roku studiów, wraz z Ryszardem Grzybem, Markiem Sobczykiem, Jarosławem Modzelewskim, Ryszardem Woźniakiem oraz Pawłem Kowalewskim założył słynną „Gruppę”, w ramach której wydawał czasopismo „Oj Dobrze Już”.

21 MARTTA WĘG PRZYSTANEK, 2020 olej, płótno 110 cm x 35 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Martta Węg urodziła się w 1978 r. w Tomaszowie Mazowieckim. Mieszka i pracuje w Warszawie. Kształciła się w Prywatnej Szkole Rysunku i Malarstwa oraz Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi. W 2002 r. ukończyła z wyróżnieniem studia w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie na Wydziale Malarstwa. Została nominowana przez Europejską Akademię Sztuk do Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na najlepszą pracę dyplomową - "Dyplom Roku 2002" uczelni artystycznych w zakresie Sztuk Pięknych.

22 TOMASZ SĘTOWSKI EKSTAZA MAGII, 2023 akryl, płótno 33 cm x 28 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Tomasz Sętowski to autor prac pokazywanych na wystawach zbiorowych i indywidualnych w polskich oraz zagranicznych galeriach, m.in. Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie i Anny Kareńskiej w Poznaniu, Stricoff Fine Art Ltd.i InterArt w Nowym Jorku; były przedstawiane na łamach czasopism m.in. w miesięczniku „Fantastyka”. Jego dzieła znajdują się w kolekcjach Teresy Żylis-Gary i Bogusława Kaczyńskiego, jedno z nich zdobiło okładkę książki Waldemara łysiaka „Statek”. Jest zaliczany do twórców nurtu zwanego „realizmem magicznym”.

23 JAN DUBROWIN BAJECZKA, CZERWONY KAPTUREK, 2024 olej, płótno 80 cm x 50 cm Złóż ofertę Jan Dubrowin urodził się w 1957 roku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie ASP). Dyplom uzyskał w 1981 roku z zakresu tkaniny unikatowej. Od tego czasu uczestniczył we wszystkich wystawach środowiskowych. Wielokrotnie prezentował swoją twórczość na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą m. in. w Rzeszowie, Tarnowie, Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Toruniu, Bełchatowie, Kostromie, Esslingen, Gironie, Równem, Pradze.

24 MAREK RUŻYK MOC SPEŁNIENIA, 2020 olej, płótno 70 cm x 100 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Twórca obrazów marynistycznych. Stosuje technikę olejną na płótnie. Tematyką jego prac jest głównie morze: wzburzone, sztormowe, pełne grozy i dynamiki. Utrwala żywioł w swej nieobliczalnej, groźnej naturze oraz spowite mgłą, tajemnicze i niedokończone opowieści morskie. Interesuje go przed wszystkim woda oraz sama jej struktura, światło i odbicie. Jego prace znajdują się obecnie w prywatnych zbiorach w całej Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii, w galeriach sztuki współczesnej.

25 KRZYSZTOF KOPEĆ WIEŻA SAMOTNOŚCI, 2024 olej, technika własna, płótno 100 cm x 100 cm Złóż ofertę Krzysztof Kopeć urodził się w 1972 roku w Chorzowie. Studia ukończyl w Instytucie Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie. W 1999 roku uzyskał dyplom ze specjalizacji Malarstwo. W 2002 roku ukończył także Podyplomowe Studium Rysunku i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Należy do grupy „Młodzi Sztuką”. Jest objęty stałym patronatem artystycznym oraz medialnym w ramach projektu Artistic Guarantee of Art Imperium.

26 BOGDAN KORCZOWSKI FRUITEE, 2005 olej, płótno 92 cm x 60 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Bogdan Korczowski urodził się w 1954 roku w Krakowie, z którym czuje się do dziś emocjonalnie związany. W 1978 ukończył krakowską Akademię Sztuk Pięknych w pracowni profesora Włodzimierza Kunza. Zajmuje się sztuką performance i malarstwem olejnym. Mieszka i pracuje we Francji.

27 WANDA WEDECKA LILIE olej, płótno 81 cm x 81 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Wanda Wedecka urodziła się w 1919 roku w Homel, zmarła w 2011 roku w Warszawie. W latach 1945-1951 studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wanda Wedecka malowała przede wszystkim nieco odrealnione kompozycje z suszonych kwiatów malowane na neutralnym lub abstrakcyjnym tle, rzadziej podejmowała tematykę martwej natury, pejzażu i aktu. Artystka wykonywała również obrazy abstrakcyjne, w których stosowała często grube impasty. W swojej twórczości używała raczej ciemnej, przygaszonej palety barw.

28 ZDZISŁAW NITKA HERWARTH WALDEN, 2015 olej, płótno 30 cm x 30 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę ur. 1962 Malarz ekspresjonista. Ukończył PWSSP we Wrocławiu (obecnie: ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu), gdzie aktualnie wykłada. Dyplom z malarstwa przygotował w 1987 roku w pracowni prof. Józefa Hałasa. W dziełach Zdzisława Nitki widać wplywy ekspresjonizmu niemieckiego, sztuki prymitywnej i motywów afrykańskich. Nitka chętnie podejmuje tematy nawiązujące dialog z twórczością innych artystów.

29 STANISŁAW JAN ŁAZOREK KAZIMIERZ DOLNY - WIDOK NA KOŚCIÓŁ FARNY, 1979 olej, płótno 65 cm x 92.5 cm Złóż ofertę Stanisław Jan Łazorek urodził się w 1938 w Aksamanicach, zm. 30 grudnia 2000 w Warszawie. W latach 1958-64 studiował w Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tematem jego obrazów jest niemal wyłącznie Kazimierz Dolny. Malował w jasnych, pastelowych tonacjach, nadając swoim dziełom łagodny, liryczny klimat. Bardzo często idealizował widoki miasteczka. Wystawy zagraniczne: Wiedeń, Praga, Karlove Vary, Berlin, Hamburg, Bruksela, Oslo, Nowa Zelandia, Sindelringen, Dusseldorf, Antibes, New York, New Hope (USA)

30 WIKTOR KORECKI PEJZAŻ ZIMOWY - DWA DOMY POD LASEM, XX W. olej, płyta 45 cm x 61 cm Złóż ofertę Wiktor Korecki urodził się w 1890 r. w Kamieńcu Podolskim, zmarł w 1980, w Komorowie k. Warszawy. Studiował w Szkole Rysunkowej Nikołaja Muraszki w Kijowie. W 1921 r. przeprowadził się do Warszawy, gdzie otworzył własną pracownię. Spłonęła ona podczas Powstania Warszawskiego, a wraz z nią wiele jego prac. W 1946 roku zamieszkał w Komorowie. Tematem jego obrazów były głównie nastrojowe krajobrazy Mazowsza przedstawiane w różnych porach roku. Na jego twórczość wpłynęło malarstwo pejzażowe Józefa Chełmońskiego i Józefa Rapackiego.

31 WŁODZIMIERZ ZAKRZEWSKI ZIMOWY PEJZAŻ, LATA 70. XX W. olej, płyta 32.5 cm x 50 cm Złóż ofertę Włodzimierz Zakrzewski żył w latach 1916-1992. Urodził się w Petersburgu, następnie jego rodzina przeprowadziła się do Polski, gdzie zaczął godzić do szkoły w Bielsku Podlaskim. Należał do komunistycznych organizacji, za co został skazany na 3 lata więzienia w 1934 roku. Lekcje rysunku pobierał najpierw w gimnazjum, a następnie w Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa w Warszawie.

32 SZCZEPAN SKORUPKA CISZA, 1975 olej, płótno 54 cm x 73 cm Złóż ofertę Szczepan Skorupka żył w latach 1903-1997. Był malarzem i bratem Stanisława Skorupki (językoznawcy). Studiował malarstwo w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1946 był założycielem grupy „Niezależni”. W 1956 był współzałożycielem Ogólnopolskiej Grupy „Zachęta”. Malował pejzaże i martwe natury techniką olejną. Stylistycznie malarstwo Skorupki zalicza się do nurtu konserwatywnego. Uczestniczył w wielu wystawach „Niezależnych” i „Zachęty”, a także w innych wystawach w kraju i za granicą.

33 ANNA SZPRYNGER BEZ TYTUŁU NR 50, 2011 akryl, płótno 30 cm x 24 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Anna Szprynger urodziła się w 1982 roku w Warszawie. Studiowała grafikę i malarstwo w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym i na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała pod kierunkiem profesorów Tomasza Zawadzkiego i Grzegorza Dobiesława Mazurka. W 2014 roku obroniła pracę doktorską na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pod kierunkiem profesor Doroty Grynczel.

34 ANDRZEJ DOMŻALSKI FASCYNACJA, 2025 olej, akryl, płótno 120 cm x 90 cm Złóż ofertę Andrzej Domżalski urodził się w 1945 roku. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku, uzyskując dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jacka Żuławskiego. W latach 1975-1985 współpracował z Telewizją Polską jako grafik i scenograf. W latach 1985-1996 mieszkał i tworzył w Nowym Jorku, m. in. brał udział przy tworzeniu pierwszego polskiego programu telewizyjnego w Nowym Jorku p.n. Polish Television Network.

35 ADAM KONSTANTY HOFFMANN BEZ TYTUŁU, 1968 węgiel, pastel, papier 50 cm x 35 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Adam Konstanty Hoffmann urodził się w 1918 r. w Krakowie i tamże zmarł w 2001 r. Studia rozpoczął w 1938 r. na UJ i w prywatnej szkole rysunku i malarstwa. Kontynuował naukę podczas okupacji, a w latach 1945-48 na ASP w Krakowie. Dyplom obronił w 1948 r. Był pedagogiem w liceach plastycznych w Katowicach i Krakowie, a później na ASP w Krakowie. Hoffmann uczestniczył we wszystkich ważniejszych wystawach zbiorowych w Polsce, jak wystawa młodej plastyki w Arsenale w Warszawie w 1955 r.; miał też kilkadziesiąt wystaw indywidualnych.

36 WIKTOR ZIN KAPLICZKA PRZYDROŻNA pastel, karton 21 cm x 18 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Wiktor Zin żył w latach 1925-2007. Ukończył studia architektoniczne na Wydziałach Politechnicznych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W 1979 r. uzyskał tytuł profesora zwyczajnego. Był m.in. głównym architektem Krakowa, przewodniczącym Krakowskiej Komisji Konserwatorskiej, prezesem Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa. Zdobył popularność prowadząc cykl programów Telewizji Polskiej "Piórkiem i węglem". Zajmował się także scenografią teatralną, akwarelą oraz poezją.

37 MIRO BIAŁY BUNTOWNICY Z PIASKOWNICY, 2024 olej, płótno 120 cm x 90 cm Złóż ofertę Mirosław („Boże go błogosław”) Biały to artysta urodzony w 1966 roku. Uczył się w lubelskim Liceum Plastycznym, z kolei w Danii studiował w Wyższej Szkole Graficznej. Podczas studiów w Kopenhadze szkolił się na komputerze w grafice komputerowej. Przygodę z malarstwem rozpoczął już we wczesnym dzieciństwie. Jest bardzo zaangażowanym w swoją działalność artystą, który wielokrotnie wystawiał swoje prace, między innymi w Niemczech, Holandii, Skandynawii i Polsce.

38 EUGENIUSZ OCHONKO FIESTA DEL CARNAVAL, 2023 olej, akryl, szlagmetal, płótno 80 cm x 100 cm Złóż ofertę Eugeniusz Ochonko urodził się w 1964 roku. W 1996 roku ukończył Wydział Malarstwa i Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz związku „International Artist Professional”. Obecnie mieszka i tworzy w Hiszpanii. Bazując na precyzyjnej, wzorowanej na rysunkach starych mistrzów technice w sposób bardzo konsekwentny kontynuuje mieszanie świata rzeczywistego z fantasmagorią. W jego obrazach świat realny ewokuje ten ukryty, magiczny.

39 BENEDYKT KROPLEWSKI SKRZYPEK, 2020 olej, płótno 30 cm x 24 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Benedykt Kroplewski (ur. 1948). Ukończył studia w 1980 r. w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Uprawia malarstwo sztalugowe, grafikę, rysunek i plakat. Brał udział w licznych wystawach i plenerach malarskich w kraju i za granicą, m.in. w Japonii, Niemczech, Włoszech, USA, itp. Jest laureatem wielu nagród, m.in. pierwszej nagrody za plakat roku (Gdańsk, 1979) i nagrody głównej za plakat na XIV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w 1979.

40 RAFAŁ OLBIŃSKI BALET DZIADEK DO ORZECHÓW I Z XX, 2024 inkografia, papier 28.5 cm x 20.5 cm Złóż ofertę Rafał Olbiński (ur. 1943, Kielce) w 1969 r. ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1981 r. wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Od 1985 r. wykłada na wpływowej Szkole Sztuk Pięknych w Nowym Jorku. Jego plakaty i ilustracje ukazują się regularnie na łamach czasopism Newsweek, Time, Business Week, New York Times, New Yorker. Jest twórcą licznych plakatów dla amerykańskich oper (New York City Opera, Utah Opera, Pacific Opera San Francisco, Philadelphia Opera).

41 WOJCIECH PIEKARSKI MARTWA NATURA, 2017 olej, płótno 54 cm x 65 cm Złóż ofertę Wojciech Piekarski ukończył Politechnikę Łódzką w 2007 roku. Mieszka nieopodal Pabianic koło Łodzi. Zajmuje się tylko malarstwem tworząc na zamówienia duże sceny sakralne i portrety. Maluje też martwe natury i akty. W swojej twórczości wzoruje się na dawnych mistrzach, przede wszystkim malarstwie Caravaggia. Od 2007 roku uczestniczy w programie promowania twórczości łódzkich artystów, który został wprowadzony przez dom aukcyjny Rynek Sztuki w 2006 roku.

42 BOHDAN PIASECKI JESIEŃ - BRZOZY NAD ROZLEWISKIEM, 1995 olej, płótno 30 cm x 60 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Bohdan Piasecki jest warszawskim malarzem pejzażystą. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1956-1961 na wydziale malarstwa. Od roku 1968 do 1985 podróżował i wystawiał kolejno we Włoszech, Kanadzie i Francji.

43 J.S. NIEWIAROWSKI LWÓW, 2024 olej, płótno 30 cm x 40 cm Złóż ofertę Jarosław Stanisław Niewiarowski ma w swoim dorobku wiele wystaw w większości na zachodzie Europy, między innymi w renomowanej galerii "MODERNA" w Brukseli.

44 JÓZEF PANFIL KWITNĄCE JABŁONIE. MOTYW ZE SMARDZEWIC (TRYPTYK 2Z3), 2024 akryl, płyta 24 cm x 41 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Józef Panfil urodził się w 1958 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Studiował na ASP w Łodzi. W 1987 roku otrzymał stypendium twórcze Ministra Kultury i Sztuki. Jest laureatem m.in. wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie im. Leona Wyczółkowskiego, Wyróżnienia na XXIV Ogólnopolskiej Wystawie „Bielska Jesień”, Wyróżnienia w XIV Ogólnopolskim Konkursie im. J. Spychalskiego oraz Grand Prix na Biennale Małych Form Malarskich. Prace Józefa Panfila znajdują się w wielu kolekcjach w całej Polsce.

45 BOŻENA WAHL KLAUN, 2021 olej, pastel, karton 70 cm x 50 cm Złóż ofertę Bożena Wahl urodziła się w 1932 w Warszawie. Jest polską malarką i działaczka społeczna. W 1957 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, studiowała u Eugeniusza Eibischa. Jej obrazy były prezentowane na autorskich wystawach m.in. w Warszawie, Paryżu i Sztokholmie, znajdują się także w zbiorach Muzeum Narodowego. Bożena Wahl zajmowała się projektowaniem scenografii dla „Kabaretu Starszych Panów” czy Teatru Telewizji, kostiumów do filmów takich jak: „Tanie pieniądze(1985)”, „Choinka strachu (1982)”, „Markheim (1971)”.

46 KRZYSZTOF JAROCKI GONITWA, 2024 tusz, akwarela, karton 2024 cm x 50 cm Złóż ofertę Krzysztof Jarocki od ponad 30 lat zajmuje się malarstwem, rysunkiem i rzeźbą. Głównym motywem jego twórczości są konie. Prace charakteryzuje dynamika i lekkość. Artysta ma w dorobku wiele wystaw indywidualnych, najczęściej połączonychz pokazem malowania na żywo. Organizuje wystawy na Torach Wyścigów Konnych podczas najważniejszych imprez sezonu oraz w Janowie Podlaskim podczas aukcji koni arabskich.

47 ALEKSANDER GRZYBEK ZA PAMIĘCI OKIEN, 2004 drewno 80 cm x 53 cm Złóż ofertę Aleksander Grzybek - artysta plastyk, urodzony w Białymstoku, gdzie mieszka i pracuje. Zajmuje się malarstwem oraz innymi dyscyplinami sztuki. W 1979 roku ukończył Instytut Wychowania Artystycznego w Lublinie w pracowni Mariana Bogusza i Andrzeja Kołodziejka. W latach 1975-1981 wystawiał z Grupą A.S., której był współzałożycielem (1975). Współpracował przy organizacji Lubelskich Spotkań Plastycznych (do dzisiaj istnieją realizacje na osiedlu Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej).

48 MIKOŁAJ MALESZA CISZA, 2017 akryl, płótno 70 cm x 100 cm Złóż ofertę Mikołaj Malesza urodził się w 1954 r. w Krynkach. Studiował na warszawskiej ASP (Wydział Architektury Wnętrz), którą ukończył z wyróżnieniem w 1979 r. Zajmuje się malarstwem, scenografią i wystawiennictwem. Uczestniczył w ponad stu wystawach w kraju i za granicą. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień. W latach 1991-2003 był scenografem teatru „Towarzystwo Wierszalin”. Od wielu lat współpracuje z teatrami lalkowymi i dramatycznymi w całej Polsce. W roku 2010 otrzymał Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

49 JANINA KACZKOWSKA-LAURASI GÓRAL I, XX W. pastel, papier 33 cm x 47 cm Złóż ofertę Janina Kaczkowska-Luarasi (1904–1995) polska artystka. Studiowała grafikę użytkową na warszawskiej ASP w latach 1927–1932. W roku 1928 wzięła udział w Olimpijskim Konkursie Sztuki i Literatury. Na początku lat 30. nawiązała współpracę z powstałym w Warszawie atelier grafiki dekoracyjno-reklamowej Mewa i brała udział w wielu konkursach w dziedzinie grafiki użytkowej. Janina Kaczkowska-Luarasi po raz ostatni odwiedziła Polskę w 1942 r. i zamieszkała w Albanii.

50 WŁODZIMIERZ RUTKOWSKI DOROŻKA NA STARYM MIEŚCIE WWARSZAWIE, XX W. olej, płyta 24 cm x 17 cm Złóż ofertę Włodzimierz Albin Rutkowski żył w latach 1915-1992. Urodził się w Warszawie, następnie jego rodzina przeniosła się do Krzemieńca. Po powrocie do Warszawy Włodzimierz uczęszczał do Miejskiej Szkoły Sztuk Zdobniczych i Malarstwa. Rutkowski tworzył nastrojowe pejzaże i wizerunki koni. Jego prace uczestniczyły w licznych wystawach organizowanych w warszawskich galeriach oraz w innych miastach Polski. Po II wojnie światowej przez pewien czas mieszkał we Włocławku, w 1960 powrócił do Warszawy i malował przede wszystkim pejzaże miejskie.

51 HALINA RUPP WIDOK NA ESTATE SPASSKOYE IN THE PROVINCE OF TAMBOV WG SOROKA GRIGORI olej, płyta 9 cm x 9 cm Złóż ofertę (1921 Sosnowiec - 2009 Warszawa)

52 HANNA KUNCE-GOŁĘBIOWSKA PORTRET KOBIETY I MĘŻCZYZNY, 1988 akwarela, karton 12.5 cm x 19 cm Złóż ofertę Hanna Kunce-Gołębiowska żyła w latach 1937-2018. Studiowała Grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1955–1961. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Liternictwa u prof. Adama Stalony-Dobrzańskiego i w Pracowni Litografii u prof. Włodzimierza Kunza w 1961 roku. W 1964 roku była głównym projektantem aranżacji wystawy na obchody jubileuszowe 600-lecia istnienia Uniwersytetu Jagiellońskiego i kierownikiem zespołu. Wystawa prezentowana była w 26 państwach.

53 NIKIFOR KRYNICKI WIDOK NA KOŚCIÓŁ, XX W. ołówek, papier 21 cm x 17 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Nikifor właściwie Epifaniusz Drowniak, żył w latach ok. 1895-1968. Urodził się w Krynicy. Był Łemkiem; zajmował się malarstwem naiwnym, był samoukiem. Tworzył całe serie obrazków - wzruszająco naiwnych przedstawień architektury, pejzażu, postaci świętych, portretów. Swoje prace podpisywał często niezrozumiałymi ciągami „drukowanych“ liter. Na jego twórczość zwrócono uwagę już w latach trzydziestych, ale prawdziwe odkrycie fenomenu Nikifora nastąpiło dopiero po wojnie, kiedy otoczono go opieką i przyjęto do ZPAP.

54 FRANCISZEK STAROWIEYSKI PODWÓJNY SZKIC KOBIET ołówek, papier 29.5 cm x 41.5 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Franciszek Starowieyski żył w latach 1930-2009. Od 1949 do 1952 studiował malarstwo na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, a następnie na stołecznej Akademii, gdzie w 1955 r. uzyskał dyplom. Zyskał rozgłos w latach sześćdziesiątych XX w., dzięki serii plakatów filmowych i teatralnych. Zajmował się malarstwem, grafiką użytkową, plakatem oraz scenografią teatralną i telewizyjną. Był twórcą tzw. teatru rysowania. Jego malarstwo charakteryzowało zainteresowanie kobiecym ciałem, przemijaniem i śmiercią.

55 TOMASZ SĘTOWSKI FUTURE akwarela, gwasz, tusz, karton 21 cm x 29.5 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Tomasz Sętowski to autor prac pokazywanych na wystawach zbiorowych i indywidualnych w polskich oraz zagranicznych galeriach, m.in. Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie i Anny Kareńskiej w Poznaniu, Stricoff Fine Art Ltd.i InterArt w Nowym Jorku; były przedstawiane na łamach czasopism m.in. w miesięczniku „Fantastyka”. Jego dzieła znajdują się w kolekcjach Teresy Żylis-Gary i Bogusława Kaczyńskiego, jedno z nich zdobiło okładkę książki Waldemara łysiaka „Statek”. Jest zaliczany do twórców nurtu zwanego „realizmem magicznym”.

56 WŁODZIMIERZ PAWLAK KWIATKI, 2021 inne, papier 29.5 cm x 21 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Włodzimierz Pawlak (ur. w 1957 roku w Korytowie) artysta zajmujący się malarstwem, sztuką performatywną oraz poezją; również teoretyk sztuki i pedagog. W latach 1980-1985 student malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Rajmunda Ziemskiego. Na trzecim roku studiów, wraz z Ryszardem Grzybem, Markiem Sobczykiem, Jarosławem Modzelewskim, Ryszardem Woźniakiem oraz Pawłem Kowalewskim założył słynną „Gruppę”, w ramach której wydawał czasopismo „Oj Dobrze Już”.

57 WŁODZIMIERZ PAWLAK RYSUNEK, 2020 tusz, papier 29 cm x 21 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Włodzimierz Pawlak (ur. w 1957 roku w Korytowie) artysta zajmujący się malarstwem, sztuką performatywną oraz poezją; również teoretyk sztuki i pedagog. W latach 1980-1985 student malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Rajmunda Ziemskiego. Na trzecim roku studiów, wraz z Ryszardem Grzybem, Markiem Sobczykiem, Jarosławem Modzelewskim, Ryszardem Woźniakiem oraz Pawłem Kowalewskim założył słynną „Gruppę”, w ramach której wydawał czasopismo „Oj Dobrze Już”.

58 RYSZARD GIERYSZEWSKI LINIE POZIOME. PEJZAŻ, 1992 drzeworyt, papier 41 cm x 34 cm Złóż ofertę Ryszard Gieryszewski żył w latach 1936-2021. W latach 1959-1964 studiował w warszawskiej ASP w pracowni A. Kobzdeja i A. Rudzińskiego. Jego twórczość zaprezentowano na bardzo licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Był laureatem wielu nagród. Od 1994 roku uczestniczył i był nagradzany w konkursie Grafika Warszawska. Był członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Drzeworytników Xylon w Szwajcarii.

59 ZDZISŁAW LACHUR MATKI Z CYKLU GETTO, LATA 50. XX W. tusz, papier 28 cm x 19 cm Złóż ofertę Zdzisław Lachur żył w latach 1920-2007. W latach 1945–1950 studiował malarstwo i grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prace artysty prezentowane były na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w kraju i za granicą. W uznaniu osiągnięć w malarstwie i grafice otrzymał w 1961 r. nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za całokształt twórczości. Był założycielem pierwszej polskiej wytwórni filmów rysunkowych Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

60 ZBIGNIEW MICHALSKI GODŁO ART & ONI, 1971 gwasz, tusz, papier 49.5 cm x 35 cm Złóż ofertę

61 VICTOR VASARELY FENY, 1973 serigrafia, papier 61 cm x 61 cm Złóż ofertę Victor Vasarely urodził się 9 kwietnia 1906 (Pecz, Węgry), zmarł 15 marca 1997 (Paryż, Francja) – artysta węgierskiego pochodzenia, który tworzył i pracował we Francji aż do śmierci. Jeden z czołowych przedstawicieli abstrakcji geometrycznej. Uważany za prekursora i przedstawiciela nurtu op-art.

62 SALVADOR DALI MATTHEW 17, 2 Z TEKI 40 PAINTINGS OF THE BIBLE technika własna, papier 34 cm x 26.5 cm Złóż ofertę Salvador Dali (właściwie Salvador Dom?nec Felip Jacint Dalí i Dom?nech, marqu?s de Dalí de Púbol) urodził się 11 maja 1904 roku w Figueres w hiszpańskiej Katalonii, a zmarł 23 stycznia 1989 w tym samym mieście. To jeden z najbardziej znanych twórców nurtu surrealistycznego w sztuce, a także jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców dwudziestowiecznych.

63 JACEK OPAŁA WOJOWNICZKA AMAZONII, 2024 ceramika, kamień 80 cm x 45 cm Złóż ofertę Jacek Opała, artysta urodzony w 1970 roku w Bolesławcu na Dolnym Śląsku. Zaczął rzeźbić w glinie w 2009 roku. Jego własne prace łączą harmonię idealistycznej formy z kombinacją zdobień, kolorów, dodatków czy zniekształceń. Próbuje zamknąć w nich emocje i atmosferę tajemniczości. Interpretacje i odgadywanie pozostawia jednak odbiorcy. Jego prace były wystawiane w wielu galeriach i miejscach w Polsce i za granicą m.in. w Czechach, Niemczech, Holandii i USA.

64 JACEK SUMERADZKI POSTAĆ KOBIECA brąz 97 cm x 20 cm Złóż ofertę Krzysztof Jacek Sumeradzki urodził się 23 stycznia 1960 r. w Mławie. Absolwent Pomaturalnego Studium Reklamy w Ciechanowie. Członek ZPAP PSU w Warszawie oraz Stowarzyszenia Pracy Twórczej w Ciechanowie. Urodzony 23 stycznia 1960 roku w Mławie. Absolwent Pomaturalnego Studium Reklamy w Ciechanowie. Członek ZPAP PSU w Warszawie oraz Stowarzyszenia Pracy Twórczej w Ciechanowie.

65 KRZYSZTOF PAWŁOWSKI MIŚ NA LODZIE, 2024 kamień 32 cm x 28 cm Złóż ofertę Krzysztof Pawłowski tworzy w różnych rodzajach kamienia. W 1978 roku na kilka miesięcy wyjechał do Wiednia, rok później wyemigrował do Seattle, gdzie dzięki swojej twórczości zdobył popularność oraz uznanie krytyków. W 2006 roku poczucie spełnienia w Stanach Zjednoczonych oraz nieustanna nostalgia za ojczyzną, zadecydowały, że Pawłowski powrócił do Polski.

66 TOMASZ SĘTOWSKI DAMA PIK brąz 22 cm x 8 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Tomasz Sętowski to autor prac pokazywanych na wystawach zbiorowych i indywidualnych w polskich oraz zagranicznych galeriach, m.in. Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie i Anny Kareńskiej w Poznaniu, Stricoff Fine Art Ltd.i InterArt w Nowym Jorku; były przedstawiane na łamach czasopism m.in. w miesięczniku „Fantastyka”. Jego dzieła znajdują się w kolekcjach Teresy Żylis-Gary i Bogusława Kaczyńskiego, jedno z nich zdobiło okładkę książki Waldemara łysiaka „Statek”. Jest zaliczany do twórców nurtu zwanego „realizmem magicznym”.

67 STANISŁAW WYSOCKI SYRENA brąz, kamień 27 cm x 10 cm Złóż ofertę Stanisław Wysocki urodził się w 1949 r. w Ełku. W latach 1978-80 studiował w poznańskiej PWSSP, później zaś w (1981–86) w Hochschule der Kunste w Berlinie, w pracowni prof. J.H. Lonasa. Dyplom w dziedzinie rzeźby uzyskał w 1986 r. Współpraca przy wykonywaniu rzeźb zaowocowała pobytem w 1990 r. w jego pracowni Pery Green pod Londynem. Obecnie artysta mieszka we Wrocławiu. Ma na swoim koncie około 30 wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych. Jego prace prezentowane były w kraju i za granicą.

68 BRONISŁAW CHROMY ROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA, 2010 brąz 25 cm x 24 cm * podlega droit de suite Złóż ofertę Bronisław Chromy żył w latach 1925-2017. Był rzeźbiarzem, rysownikiem, malarzem, profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, członkiem Polskiej Akademii Umiejętności, jak również uczniem Xawerego Dunikowskiego. Edukował się najpierw w liceum plastycznym, a następnie na krakowskiej ASP - dyplom obronił w 1956 r. W jego dorobku znaleźć można monumentalne pomniki i duże rzeźby plenerowe, jak również niewielkie statuetki czy medale.

69 ARTYSTA NIEROZPOZNANY ŚWIĘTA BARBARA, XX W. drewno 51 cm x 15 cm Złóż ofertę Zbiór prac nierozpoznanych artystów.

70 ARTYSTA NIEROZPOZNANY PUTTO (PŁASKORZEŹBA), XX W. drewno 24 cm x 20 cm Złóż ofertę Zbiór prac nierozpoznanych artystów.

Regulamin Aukcji Dzieł Sztuki Domu Aukcyjnego Art in House (obowiązuje od lipca 2019 ) Postanowienia ogólne 1.Organizatorem aukcji jest Anita Wolszczak prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Art in House Anita Wolszczak, wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, z siedzibą przy ulicy Gioacchino Rossiniego 15 lok. 9, 03-289 Warszawa, NIP: 8111559097, REGON: 147427598 zwana dalej „Domem Aukcyjnym Art in House” lub „Organizatorem”. 2.Aukcja jest prowadzona w na podstawie prawa polskiego. Przedmioty dostępne na aukcji 3.Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki (tj. obrazy i rzeźby) zgłoszone do sprzedaży przez ich właścicieli. Zgodnie z oświadczeniami osób zgłaszających, zgłoszone dzieła sztuki stanowią ich własność, są wolne od wad prawnych, nie są objęte jakimkolwiek postępowaniem administracyjnym, sądowym lub skarbowym, są wolne od zajęcia i zastawu oraz innych ograniczonych praw rzeczowych oraz nie są przedmiotem jakichkolwiek roszczeń osób trzecich. W przypadku dzieł sztuki stanowiących współwłasność zgłoszenie do sprzedaży powinno być dokonane za pisemną zgodą wszystkich współwłaścicieli. 4.Organizator ma prawo odmówić przyjęcia dzieła sztuki do sprzedaży bez podawania przyczyn, w szczególności, Dom Aukcyjny Art in House odmawia przyjęcia do sprzedaży dzieł sztuki, dla których posiada informacje o obciążeniu tych dzieł sztuki wyżej wskazanymi wadami prawnymi. Terminy aukcji i katalog 5.Terminy aukcji są ogłaszane na stronie internetowej https://artinhouse.pl. Dom Aukcyjny Art in House ma prawo odwołać ogłoszoną aukcję bez podawania przyczyn, o czym poinformuje w formie ogłoszenia zamieszczonego na stronie https://artinhouse.pl. 6.Miejscem odbywania się aukcji jest Warszawa, Al. Jerozolimskie 107 lub inne miejsce wskazane na stronie https://artinhouse.pl. 7.Dzieła sztuki będące przedmiotem aukcji wraz z opisem i ceną wywoławczą są umieszczane w katalogu aukcyjnym publikowanym na stronie https://artinhouse.pl. Katalog może być wydawany w formie papierowej. 8.Dom aukcyjny gwarantuje zgodność cech obiektów opisanych w katalogu ze stanem faktycznym, jednocześnie zastrzegając możliwość ogłoszenia ewentualnych uzupełnień lub poprawek do treści Katalogu. Oświadczenia i poprawki ogłoszone w czasie sprzedaży uzupełniają Katalog. Art in House Dom Aukcyjny ma prawo wycofać dzieło sztuki z aukcji do momentu rozpoczęcia licytacji bez podawania przyczyn. Udział w aukcji 9.Do udziału w licytacji upoważnione są wszystkie osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, w tym również organy reprezentujące osoby prawne, a także osoby przez nie upoważnione, oraz wspólnicy spółek osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1577, z 2018 r. poz. 398, 650, 1544, 2219, 2244.) (“KSH”). Udział osobisty 10.Warunkiem otrzymania numeru licytacyjnego jest wypełnienie karty z danymi osobowymi i kontaktowymi bezpośrednio przed Aukcją lub ewentualnie nadesłanie tych danych e-mailem na adres: anita_wolszczak@artinhouse.pl najpóźniej na 30 minut przez rozpoczęciem aukcji. Zlecenia i limitem ceny 11.Osoba zainteresowana udziałem w Aukcji, a nie mogąca w niej uczestniczyć osobiście może złożyć Organizatorowi zlecenie kupna wskazanych przez nią Zdjęć z podaniem limitu cenowego. Limit cenowy JEST INFORMACJĄ ŚCIŚLE POUFNĄ. W imieniu tej osoby w Aukcji weźmie udział upoważniony przez nią przedstawiciel Organizatora. Informacja o zamiarze uczestnictwa w Aukcji takiej osoby powinna zostać przekazana za pomocą formularza dostępnego na stronie https://artinhouse.pl. (guzik „Złóż zlecenie” umieszczony na karcie pracy) i zawierać dane osoby oraz wskazanie pozycji katalogu oraz ich limitu cenowego. Zlecenie powinno być przekazane Organizatorowi najpóźniej 30 minut przed aukcją. 12.Organizator potwierdza przyjęcie zlecenia. Brak potwierdzenia oznacza brak możliwości udziału w licytacji na podstawie wysłanego zlecenia licytacji. 13.Organizator zobowiązuje się dochować należytej staranności w realizacji zleceń, jednak nie ponosi odpowiedzialności za niezrealizowanie takich ofert, chyba że wina za brak realizacji zlecenia leży wyłącznie po jego stronie. Organizator dokłada starań, by zakupić dzieło sztuki w możliwe najniższej cenie. Udział telefoniczny 14.Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia tego faktu Organizatorowi, jednak nie później niż 60 minut przed terminem rozpoczęcia licytacji. W imieniu tych osób w licytacji weźmie udział upoważniony przedstawiciel Organizatora, będąc z nimi w kontakcie telefonicznym w czasie trwania Aukcji. Organizator nie ponosi jednak odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym przez uczestnika numerem telefonu. Organizator zastrzega prawo do nagrywania i archiwizowania rozmów telefonicznych, o których mowa powyżej. Udział przez internet 15.W przypadku uczestnictwa w aukcji za pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych zastosowanie mają odpowiednie regulaminy tych portal. Przebieg licytacji 16.Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę wyznaczoną przez Organizatora - "Aukcjonera", który wyczytuje obiekty i kolejne postąpienia, wskazuje licytujących, ogłasza zakończenie licytacji oraz wskazuje zwycięzcę. Wielkość postąpień jest ustalana i ogłaszana przez Aukcjonera przed rozpoczęciem licytacji. Dom Aukcyjny Art in House ma prawo ustalać dla wybranych dzieł sztuki ceny warunkowe tj. ceny minimalne poniżej których nabycie dzieła sztuki jest możliwe tylko po uzyskaniu zgody właściciela dzieła sztuki na zaproponowaną cenę. Ceny zgłaszane w trakcie licytacji są cenami brutto (tj. zawierają podatek VAT). 17.Licytacja odbywa się w języku polskim. 18.Zakończenie licytacji obiektu następuje w momencie przybicia - uderzenia młotkiem przez Aukcjonera. Jest to równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży między Organizatorem a licytującym, który zaoferował najwyższą kwotę. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji Aukcjoner samodzielnie rozstrzyga spór albo ponownie przeprowadza licytację danego obiektu. 19.Jeżeli jakikolwiek spór co do wyniku licytacji powstanie po Aukcji, wynik sprzedaży w ramach Aukcji uznaje się za ostateczny. 20.Zakończenie licytacji na poziomie ceny wywoławczej lub powyżej tej ceny oznacza, iż umowa sprzedaży została zawarta, a nabywca jest zobowiązany do zapłaty ceny nabycia przedmiotu licytacji za obiekt, w ustalonym w niniejszym Regulaminie terminie. Prawo odstąpienia od umowy zawartej poprzez udział w aukcji prowadzonej publicznie nie przysługuje. 21.Organizator zastrzega sobie prawo do utrwalania przebiegu Aukcji za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i/lub dźwięk. Wzięcie udziału w Aukcji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku osoby przez Organizatora, dla celów rejestracji wyników oraz promocji działalności Organizatora oraz Aukcji, na wszelkich polach eksploatacji, w tym poprzez udostępnianie zdjęć, materiałów wideo w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym (Internet).

RkJQdWJsaXNoZXIy NzY2NjE=