eprasa.pl

GKS żegna bramkarza, odchodzi za miedzę

Po pięciu latach Dawid Kudła zmienia klubowe barwy.

Dawid Kudła jeszcze w barwach GKS-u. Fot. Press Focus

Kontuzjowany na razie Rafał Strączek, a także wypożyczony Maciej Kikolski i zakontraktowany na dwa lata Gabriel Kobylak – mocna będzie w zbliżającym się sezonie rywalizacja o miejsce między słupkami bramki GKS-u Katowice. W tej sytuacji w kadrze brakło miejsca – po pięciu latach gry w ekipie z Bukowej – dla Dawida Kudły.

Doświadczonego golkipera przez chwilę medialne spekulacje wiązały z gliwickim Piastem. Ostatecznie jednak – według naszych źródeł – Kudła podpisze umowę z sosnowieckim Zagłębiem, którego barwy reprezentował w latach 2017-19. Teraz spróbuje wpisać się w dzieło odbudowy (czyli powrotu do Betclic 2. Ligi) piłki na przyzwoitym poziomie w Sosnowcu.