Głos Zabrza i Rudy Śl.
"Głos Zabrza i Rudy Śląskiej" to lokalny tygodnik, obecny na rynku prasowym już od 1956 roku. Obejmuje swym zasięgiem dwa śląskie miasta, ciesząc się zaufaniem Czytelników i Ogłoszeniodawców. Ukazujemy się w każdy czwartek, dostarczając aktualne informacje z wszystkich dziedzin życia naszych miast, ciekawą publicystykę i rozrywkę. Dostępne wydania »
Tygodnik Zamojski
„Tygodnik Zamojski” jest najchętniej kupowanym tygodnikiem regionalnym w Polsce według Polskich Badań Czytelnictwa – do I półrocza 2024 r., (od 1 sierpnia br. nie jesteśmy już członkiem PBC). Jako niekwestionowany lider sprzedaży jest więc najbardziej opiniotwórczym pismem w regionie z największą liczbą wejść na stronę internetową www.tygodnikzamojski.pl. Od blisko 45 lat, dzięki dużemu nakładowi, docieramy do szerokiej rzeszy czytelników oraz potencjalnych klientów. Nie ma dla nas tematów tabu! Dostępne wydania »
Nowy Głos Garwolina
"Nowy Głos Garwolina" to tygodnik ukazujący się we wtorek na terenie powiatu Garwolińskiego. Gazeta porusza zagadnienia lokalne i społeczne dotyczące mieszkańców regionu. codzienne sprawy są dla nas najważniejsze. Wraz z gazetą aktywny jest również portal www.kuriergarwolinski.pl. Wydawcą tygodnika jest Grupa Wydawnicza Wspólnota – największa sieć portali i gazet lokalnych w Polsce. Wydawnictwo istnieje od 2001 r. Tytuły prasowe Wydawnictwa i jego dziennikarze często byli nagradzani w ogólnopolskich konkursach dla niezależnej prasy lokalnej. Wydawnictwo jest członkiem Izby Prasy Lokalnej i Stowarzyszenia Mediów Lokalnych (właściciel Wydawnictwa – Mateusz Orzechowski jest wiceprezesem SML). Dostępne wydania »
Gazeta Ostrowiecka
Gazeta Ostrowiecka jest największym tygodnikiem regionalnym ukazującym się na terenie dwóch województw (świętokrzyskiego i mazowieckiego), obejmującym obszar kilkunastu gmin powiatów ostrowieckiego, opatowskiego, kieleckiego i lipskiego. Nakład gazety kształtuje się na poziomie 6000 egzemplarzy. Gazeta Ostrowiecka jest jedną z najstarszych gazet lokalnych w regionie. Do czytelników z powiatów ostrowieckiego i opatowskiego trafia nieprzerwanie od 70 lat. Gazeta jest częścią wydawnictwa Ost-Press sp. z o.o., które serwuje także portal internetowy ostrowiecka.pl. Siedziba wydawnictwa znajduje się w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Polnej 9G. Każdego tygodnia gazeta, która należy do Stowarzyszenia Gazet Lokalnych, dostarcza najświeższe informacje na temat wydarzeń w regionie. Zamieszcza także publicystykę obejmującą rozmaite reportaże, wywiady, komentarze i felietony. Skupia się również na informacjach kulturalnych, gospodarczych i sportowych. Dostępne wydania »
Do Rzeczy
Tygodnik „Do Rzeczy” to pismo o profilu konserwatywno liberalnym dla ludzi, którzy nie boją się myśleć. Kto chce zrozumieć współczesny świat i Polskę powinien po nie sięgnąć. Pismo skupia się na opisywaniu zjawisk politycznych, społecznych, gospodarczych i religijnych z innej niż powszechnie przyjęta perspektywy. Jego autorzy to znani publicyści, pisarze i historycy. „Do Rzeczy” kieruje Paweł Lisicki, a na stałe pisują w nim m.in. Rafał A. Ziemkiewicz , Piotr Gabryel, Cezary Gmyz, Piotr Semka, Piotr Zychowicz, Kamila Baranowska, Piotr Gociek, Grzegorz Kucharczyk, Wojciech Wybranowski i Łukasz Warzecha Dostępne wydania »
Sieci
Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce „Sieci” to teksty uznanych i doświadczonych dziennikarzy, komentarze osobistości ze świata polityki, ekonomii i biznesu, opinie najlepszych polskich felietonistów, rzetelne teksty historyczne, recenzje kulturalne oraz wywiady ze znakomitymi rozmówcami. Na łamach tygodnika publikują doświadczeni dziennikarze, znani wcześniej z innych mediów, np. z tygodnika „Uważam Rze. Inaczej pisane”. „Sieci” to m.in. wywiady Michała i Jacka Karnowskich, słynna rubryka Roberta Mazurka i Igora Zalewskiego, dziennikarstwo śledcze Jerzego Jachowicza i teksty znanych publicystów, takich jak: Piotr Zaremba, Marek Pyza, Grzegorz Górny, Dorota Łosiewicz, Piotr Skwieciński, Marzena Nykiel. Wśród autorów tygodnika są najlepsi, wyróżnieni nagrodą Złotej Ryby dziennikarze – Wiktor Świetlik, Krzysztof Feusette, Robert Mazurek i Łukasz Warzecha. Na łamach stałe rubryki prowadzą Leszek Długosz, Jan Pietrzak, Katarzyna Łaniewska, Maciej Pawlicki, Witold Gadowski, Andrzej Zybertowicz, Michał iPaweł Korsun, Kamila Łapicka, Ryszard Makowski, Krystyna Grzybowska iWojciech Lada. Tygodnik „Sieci” zasłużył na miano największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce – także pod względem wysokości sprzedaży. Profil tygodnika na Facebooku w ciągu roku zdobył już ponad 70tys. „polubień”. Dostępne wydania »
Tygodnik Powszechny
„Tygodnik Powszechny” – Tygodnik suwerenny dzięki Czytelnikom. Rośniemy z Wami! „Kogo męczy jałowa wojna polsko-polska, kto chce się dać zaskoczyć, zamiast czytać dzień w dzień i tydzień w tydzień ten sam tekst utwierdzający go w jego jedynie słusznych poglądach na wiarę, politykę, ekonomię i Pana Boga – niech sięga po „Tygodnik”. Na zbudowaniu takiego miejsca wytchnienia i zaskoczenia czytelniczek i czytelników najbardziej nam zależy” - Piotr Mucharski, redaktor naczelny Pełen obraz tygodnia: o kuluarach wielkiej polityki pisze Karolina Lewicka, Polskę i Polaków w reportażu i rozmowach opisują Anna Goc, Krzysztof Story i Przemysław Wilczyński, stan stosunków polsko-żydowskich monitorują Michał Okoński, a z Izraela – Karolina Przewrocka-Aderet. Nieoficjalny dział przyrodniczy to teksty Łukasza Kwiatka o małpach, Stanisława Łubieńskiego o ptakach, Adama Robińskiego o pszczołach, fokach i łosiach, i Michała Książka o drzewach, lasach i puszczach. Satyrycznych rysunków komentujących aktualności dostarcza Bartosz Minkiewicz, autor komiksów „Wilq”. Nieoczywiste analizy na przecięciu polityki, religii i popkultury tworzy Marcin Napiórkowski. Najnowsze seriale odkrywają Jakub Majmurek i Piotr Tarczyński, o książkach piszą Monika Ochędowska, Magdalena Nowicka-Franczak, Wojciech Engelking czy Marek Bieńczyk. Wśród felietonistów są Andrzej Stasiuk, Dorota Masłowska, Jacek Podsiadło, Hanna Krall, felietony społeczno-kulinarne pisze Paweł Bravo. Co tydzień najważniejsze filmy recenzuje nagradzana krytyczka Anita Piotrowska. Piszemy też o muzyce współczesnej i poważnej, o teatrze i operze, o najgorętszych wydarzeniach i sporach. Wielokrotnie nagradzany dział zagraniczny to korespondenci z całego świata: jesteśmy m.in. w Afryce, Iraku i Turcji, nasz dziennikarz jako pierwszy z polskich mediów był na Lampedusie, od początku towarzyszymy wydarzeniom na Ukrainie, jesteśmy też m.in. w Nowym Jorku i Waszyngtonie, w Izraelu i Niemczech, z Bangladeszu piszemy o czystkach etnicznych, a z Wenezueli o gospodarczym krachu. Członkiem działu Świat jest pisarz i reporter Wojciech Jagielski. „Tygodnik Powszechny” to katolicyzm otwarty. To najważniejsze informacje i analizy o Kościele papieża Franciszka. Duchowość, medytacja, stosunki państwo-Kościół – nie unikamy żadnego tematu. Piszemy o reakcjach Kościoła wobec skandali związanych z molestowaniem seksualnym i o świecie wobec Kościoła – wśród autorów Piotr Sikora, ks. Adam Boniecki, ks. Michał Heller, Zuzanna Radzik, Edward Augustyn. „Tygodnik Powszechny”: weź, czytaj! Dostępne wydania »
Idziemy
"Idziemy" jest nowoczesnym tygodnikiem opinii redagowanym przez ludzi, którym bliski jest świat wartości głoszonych przez Jana Pawła II. Tytuł pisma nawiązuje do papieskiej książki Wstańcie, chodźmy!. Tygodnik powstał w Warszawie w roku 2005 jako odpowiedź na zapotrzebowanie osób wyrosłych w duszpasterstwie akademickim oraz w innych ruchach i stowarzyszeniach katolickich. Czasopismo prezentuje integralną wizję człowieka i świata, bez dzielenia go na sacrum i profanum. Nie tworzy katolickiego getta, ale i nie rozmywa nauczania Kościoła. Do spraw wiary podchodzi z taką samą naturalnością, jak do polityki, kultury i życia społecznego. Na łamach "Idziemy" publikuje swoje artykuły wielu znanych dziennikarzy i warszawskich duchownych. Dostępne wydania »
Gazeta Polska
Prawicowo-konserwatywny tygodnik poruszający trudne tematy związane z historycznymi oraz bieżącymi wydarzeniami społecznymi, gospodarczymi i politycznymi. Wydawnictwo ukazujące nieprawidłowości we wszystkich sferach życia publicznego. Dostępne wydania »
Dzień za Dniem
Dzień za Dniem to ukazujący się w każdą środę tygodnik mieszkańców powiatu świebodzińskiego. Ideą gazety jest bliskość z czytelnikami. Jego dziennikarze co tydzień dostarczają Czytelnikom najciekawsze informacje z terenu całego powiatu. To gazeta o mieszkańcach i dla mieszkańców. Dostępne wydania »
Fakty Jasielskie
Fakty Jasielskie to nowoczesny tygodnik dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. To ciekawa, bogato ilustrowana kronika tygodnia przedstawiająca w dynamiczny sposób najciekawsze wydarzenia lokalne, imprezy kulturalne i sportowe, pokazująca sukcesy i dramaty, odsłaniająca tajemnice lokalnej historii. Publikuje informacje sprawdzone, bez ich koloryzowania. Podejmuje interwencje, podpowiada i radzi. To gazeta o mieszkańcach i dla mieszkańców. Fakty Jasielskie ukazują się w każdy piątek. Do tytułu dołączony jest dodatek telewizyjny. Dostępne wydania »
Fakty Kościańskie
Fakty Kościańskie to ukazujący się w każdą środę tygodnik informacyjny. Porusza najważniejsze tematy z Kościana, Czempinia, Krzywinia, Śmigla i całego powiatu kościańskiego. Co tydzień czytelnicy mogą znaleźć w tygodniku sporą dawkę lokalnych informacji, artykuły poświęcone problemom i bulwersującym zjawiskom, opinie, komentarze, ciekawostki oraz sylwetki niezwykłych ludzi. Do każdego wydania dołączany jest program telewizyjny. Dostępne wydania »